14_Xperia_Z2_Water-970-80
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های کاربران
همانند ماه گذشته، اکسپریا Z2 همچنان با 18 درصد، بیشترین سهم را از بین گوشی های کاربران سایت تخصصی اکسپریا دارد. این آماری عجیب است که نزدیک به یک پنجم کاربران سایت تخصصی اکسپریا از گوشی اکسپریا Z2 استفاده میکنند. اکسپریا Z1 و اکسپریا Z3 Dual در رتبه های دوم و سوم قرار دارند با این تفاوت که آمار مرتبط با اکسپریا Z3 Dual به نسبت ماه گذشته رشد داشته است. بر اساس ریز مشخصات مدل های کاربران نیز مدل D6503 اکسپریا Z2 بیشترین میزان را در این جدول به خود اختصاص داده و پس از آن مدل D6633 و D6502 رتبه های دوم و سوم را در اختیار گرفته اند.

پس از صدرنشینان این جدول، اکسپریا Z و اکسپریا SP همچنان در رتبه های چهارم و پنجم قرار دارند. نکته جالب صعود اکسپریا Z Ultra از رتبه نهم به رتبه ششم است که بالاتر از اکسپریا Z3 Compact، اکسپریا Z1 Compact، اکسپریا M2 Dual و اکسپریا T2 Ultra Dual که رتبه های هفتم تا دهم را کسب کرده اند قرار گرفته است.
Azar1
فعال ترین برندها در بین کاربران
اما از بین برند گوشی های کاربران، مثل همیشه سونی بیشترین سهم را از گوشی های کاربران این سایت در اختیار دارد که البته کاملا طبیعی است. سهم سونی از گوشی های کاربران حدود 1 درصد رشد داشته و به 69 درصد از کل رسیده است. سامسونگ همچنان در رتبه دوم قرار گرفته و هواوی، اپل و الجی نیز رتبه های سوم تا پنجم را در اختیار دارند. جدول توزیع مدل های گوشی کاربران نیز 10 برند فعال در بین کاربران این سایت را نشان میدهد.

Azar

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. مطمئنا در ماه های آینده کفه ترازو به نفع گوشی های هوشمندی که جدیدا وارد بازار شدند سنگینی خواهد کرد. پس در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.