z3plus-featured
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های کاربران
اکسپریا Z2 در سومین ماه پیاپی که وضعیت توزیع گوشی های هوشمند کاربران سایت را اعلام میکنیم صدرنشین است و بعید به نظر میرسد به این زودی هیچ گوشی هوشمندی به سهم این دستگاه نزدیک شود. سهم اکسپریا Z2 همچنان با 18 درصد، نزدیک به یک پنجم از گوشی های کاربران را به نام خود ثبت کرده است.

اکسپریا Z3 با عبور از اکسپریا Z1، حالا دومین گوشی فعال در بین کاربران سایت تخصصی اکسپریا است. هر دو دستگاه حدود 9 درصد از کل گوشی های کاربران را تشکیل میدهند و پس از آنها نیز اکسپریا Z با 7 درصد در رتبه چهارم قرار دارد. اکسپریا SP و اکسپریا Z3 Compact مثل گذشته در رتبه های چهارم پنجم قرار گرفته اند اما اکسپریا Z3 Plus، برای اولین بار به جمع 10 گوشی فعال راه پیدا کرده از رتبه 12 در ماه گذشته به رتبه 6 در این ماه رسیده است.

در این جدول اکسپریا ZR و اکسپریا Z Ultra رتبه های هفتم و هشتم را در اختیار دارند و اکسپریا M4 Aqua یکی دیگر از اسمارت فون های 2015 سونی در رده نهم قرار گرفته است. اکسپریا T2 Ultra، اکسپریا Z1 Compact و اکسپریا M2 از بین ده گوشی فعال کاربران سایت تخصصی اکسپریا خارج شده و به رتبه های پایینتر تنزل پیدا کردند.

Dey

فعال ترین برندها در بین کاربران
در بین برند گوشی های کاربران طبق معمول و مطابق انتظارها سونی بیشترین سهم را از سایت تخصصی خود در اختیار دارد. سهم سونی نسبت به ماه گذشته افزایش پیدا کرده و هم اکنون 72 درصد بازدید کنندگان سایت اکسپریان را تشکیل میدهد.

پس سونی، سامسونگ با 8.4 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. هواوی، اپل و الجی نیز در رتبه های سوم تا پنجم قرار گرفته اند. 94 درصد از کل کاربران سایت تخصصی اکسپریا توسط دستگاه هایی با برندهای سونی، سامسونگ، هواوی، اپل، الجی، اچ تی سی، ایسوس، سونی اریکسون، لنوو و نوکیا به سایت وارد شدند و شش درصد باقی مانده نیز از بین دستگاه های دیگر به سایت مراجعه کردند.

dey1

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. مطمئنا در ماه های آینده کفه ترازو به نفع گوشی های هوشمندی که جدیدا وارد بازار شدند سنگینی خواهد کرد. پس در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.