Z5-600x300
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های کاربران
اکسپریا Z2 طبق روال ماه های گذشته همچنان در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و به این زودی نیز این رتبه را به هیچ گوشی دیگری واگذار نمیکند. البته سهم اکسپریا Z2 برای اولین بار نسبت به ماه های قبل کاهش داشته و از 18 درصد به 16 درصد از کل گوشی های کاربران تنزل پیدا کرده است.

رتبه های دوم تا چهارم این جدول تغییری نسبت به ماه قبل نداشته و اکسپریا Z3، اکسپریا Z1 و اکسپریا Z همچنان پس از اکسپریا Z2 بیشترین سهم را از گوشی های کاربران سایت تخصصی اکسپریا در اختیار خود قرار دادند.

اکسپریا Z3 Plus که ماه گذشته برای اولین بار با قرار گرفتن در رتبه هفتم به جمع 10 گوشی فعال کاربران وارد شده بود باز هم جهشی قابل توجه داشته و به رتبه پنجم فعالترین گوشی های ماه در بین کاربران اکسپریان رسیده است.

اما مهمترین تغییر در جدول این ماه صعود دو عضو از خانواده Z5 به جمع 10 گوشی برتر کاربران است. اکسپریا Z5 با یک پیشرفت خارق العاده و با اختلاف بسیار کم نسبت به اکسپریا Z3 Plus در رتبه ششم این جدول قرار گرفته است. بعد از این دستگاه اکسپریا Z3 Compact قرار گرفته و بعد از آن نیز یک عضو دیگر خانواده Z5 یعنی اکسپریا Z5 Premium است که این ماه برای اولین بار به جمع 10 گوشی برتر راه پیدا کرده است. اکسپریا SP و اکسپریا T2 Ultra نیز رتبه های نهم و دهم فعالترین گوشی های کاربران در ماه بهمن را به نام خود ثبت کردند.
bahman
فعال ترین برندها در بین کاربران
در بین برند گوشی های کاربران همچنان سونی مطابق انتظارات بالاترین سهم را از سایت تخصصی خود در اختیار دارد. البته سهم سونی نسبت به ماه گذشته کاهش داشته و بازدیدکنندگان بیشتری با گوشی های هوشمند سامسونگ و هواوی در این ماه از سایت سونی دیدن کردند. سونی با 65 درصد، سامسونگ با 11 درصد و هواوی با 6 درصد بالاتر از برندهای دیگری مثل اپل، الجی و اچ تی سی قرار گرفته اند.

bahman1

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. در این ماه رشد گوشی هایی مثل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z3 Plus بسیار قابل توجه بوده و قطعا این رشد در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت. در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.