IMG_7983 (2)
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های کاربران

در ماه اسفند نیز مثل ماه های گذشته رتبه اول این جدول با اختلاف بسیار زیاد در اختیار اکسپریا Z2 است. اکسپریا Z2 هم اکنون 17 درصد از کل بازدیدکنندگان سایت تخصصی اکسپریا را تشکیل میدهد و حداقل تا چند ماه آینده نیز رتبه نخست را به هیچ گوشی دیگری واگذار نخواهد کرد.

ترکیب رتبه های دوم تا چهارم این جدول تغییر نداشته و همچنان اکسپریا Z3، اکسپریا Z1 و اکسپریا Z به ترتیب در این جایگاه ها قرار دارند. نکته بسیار جالب توجه در این جدول صعود مجدد اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Premium است. این دو گوشی که ماه گذشته برای اولین بار به جمع 10 گوشی برتر راه یافته بودند در این جدول باز هم صعود داشته و به ترتیب در رتبه های پنجم و ششم فعال ترین گوشی های کاربران قرار گرفته اند.

اکسپریا Z3 Plus که ماه گذشته در رتبه پنجم قرار داشت حالا به رتبه هفتم نزول پیدا کرده است. پس از او نیز اکسپریا Z3 Compact قرار گرفته و در نهایت رتبه های نهم و دهم این جدول به دو گوشی دیگر از سری 2015 یعنی اکسپریا M4 Aqua و اکسپریا C4 رسیده است.
12.1
فعال ترین برندها در بین کاربران
طبق معمول ماه های گذشته سونی همچنان بیشترین کاربر را از سایت تخصصی اکسپریا دارد. در ماه گذشته 67 درصد کاربرانی که بوسیله گوشی های هوشمند از سایت دیدن کردند با یکی از گوشی های اکسپریا وارد سایت شدند. پس از سونی سامسونگ بیشترین سهم را از این جدول دارد و بعد از آن نیز هواوی، اپل و الجی در جایگاه های بعدی قرار دارند.

12

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. در این ماه رشد گوشی های سری 2015 مثل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium بسیار قابل توجه بوده و قطعا این رشد در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت. در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.