Sony_Xperia_Z5_compared_review_81
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های کاربران
در ماه گذشته نیز همانند ماه های پیش از آن اکسپریا Z2 بیشترین آمار را در بین گوشی های کاربران به خود اختصاص داده است. اما در اتفاقی بسیار عجیب در ماه فروردین سهم اکسپریا Z2 از کل گوشی های کاربران به 26 درصد رسیده است. به عبارتی بیش از یک چهارم کاربرانی که ماه گذشته به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه کردند با گوشی اکسپریا Z2 این عمل را انجام دادند. شاید مهمترین دلیل افزایش سهم اکسپریا Z2 در ماه گذشته به روزرسانی مارشمالو برای این دستگاه باشد که پای بسیاری از صاحبان این گوشی را در ماه گذشته به سایت تخصصی اکسپریا کشانده است.

این وضعیت برای اکسپریا Z3 نیز صدق میکند و سهم این دستگاه نیز در این دوره نسبت به دوره های گذشته نزدیک به دوبرابر شده است. پس از اکسپریا Z2 و Z3 همچنان اکسپریا Z1 با وجود کاهش سهم رتبه سوم را حفظ کرده اما پرچمداران جدید سونی که همچنان در حال گسترش سهم خود از بازار هستند باز هم در جدول صعود داشته و به رتبه های چهارم و پنجم رسیدند. اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Premium برای اولین بار اکسپریا Z را پشت سر گذاشته و رتبه های چهارم و پنجم را بالاتر از اکسپریا Z به خود اختصاص دادند.

پس از اکسپریا Z که در رتبه ششم قرار گرفته، اکسپریا Z3 Plus، اکسپریا M4 Aqua، اکسپریا Z3 Compact و اکسپریا C4 در رده های بعدی قرار گرفتند. ترکیب ده گوشی برتر کاربران نسبت به ماه های قبل تغییر نکرده اما رتبه برخی از آنها همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم جا به جا شده است.
2.5

فعال ترین برندها در بین کاربران
در بین مدل گوشی های کاربران نیز ماه گذشته برند سونی در سایت مرتبط با خود بالاترین سهم را داراست. البته در ماه فروردین سهم سونی نسبت به ماه های قبل بیشتر شده که شاید به همان علتی باشد که اکسپریا Z2 و Z3 با افزایش سهم رو به رو شدند. بیش از 75 درصد کاربران با یکی از گوشی های سونی به سایت مراجعه کردند و پس از آن نیز سامسونگ و هواوی رتبه های دوم و سوم را در اختیار دارند. رتبه های چهارم و پنجم نیز همانند قبل در اختیار اپل و الجی است و در رده های بعدی نیز مطابق جدول زیر فعالترین برندها قرار گرفته اند.
2.5-1

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. در ماه های اخیر رشد گوشی های سری 2015 مثل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium بسیار قابل توجه بوده و قطعا این رشد در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت. در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.