Sony-Z5-Hands-On-Video-00-06-20-22-Still004
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های کاربران
اکسپریا Z2 این ماه نیز حکمران سایت تخصصی اکسپریا است. در ماه اردیبهشت، دقیقا یک پنجم کاربران سایت تخصصی اکسپریا با گوشی اکسپریا Z2 به این سایت وارد شدند. سهم 20 درصدی اکسپریا Z2 از کل ترافیک سایت نشان از محبوبیت بالای این دستگاه دارد.

اکسپریا Z3 همچنان در زیر سایه اکسپریا Z2 است و بعید به نظر میرسد هیچگاه بتواند جای اکسپریا Z2 را در این جدول بگیرد. سهم اکسپریا Z3 از گوشی های کاربران در ماه اردیبهشت 8 درصد بوده که این دستگاه را با اختلاف زیاد نسبت به اکسپریا Z2 در رده دوم قرار داده است.

پس از اکسپریا Z3، مثل ماه های قبل اکسپریا Z1 با سهم 6 درصد در رتبه سوم قرار گرفته با این تفاوت که این ماه اکسپریا Z5 به یک قدمی این دستگاه رسیده است. سهم اکسپریا Z5 نیز در ماه گذشته 6 درصد بوده که تنها به خاطر چند صدم درصد پایینتر از پرچمدار دو سال قبل سونی قرار گرفته است. اکسپریا Z5 Premium نیز رشد قابل توجهی داشته و بالاتر از اکسپریا Z در رتبه پنجم قرار دارد.

پس از اکسپریا Z، اکسپریا Z3 Plus در رتبه هفتم است و در نهایت نیز اکسپریا M4 پر کاربرترین اسمارت فون غیر سری Z رتبه هشتم را در اختیار دارد. اکسپریا Z3 Compact و اکسپریا C4 نیز در رتبه های نهم و دهم قرار دارند.
2phone
فعال ترین برندها در بین کاربران
در بین مدل گوشی های کاربران نیز ماه گذشته برند سونی در سایت مرتبط با خود بالاترین سهم را داراست. سهم سونی در ماه اردیبهشت 72 درصد بوده که بعد از آن سامسونگ با سهم نزدیک به 9 درصد رتبه دوم را در اختیار گرفته است. هواوی، الجی و اپل در این جدول رتبه های سوم تا پنجم را برای خود اختصاص دادند.
2brand

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. در ماه های اخیر رشد گوشی های سری 2015 مثل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium بسیار قابل توجه بوده و قطعا این رشد در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت. در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.