Sony-Xperia-Z5-grey-on-tabl-970-80
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های کاربران
مثل همیشه اکسپریا Z2 با اختلاف زیاد در بین کاربران سایت تخصصی اکسپریا محبوب ترین گوشی به حساب می آید. البته سهم اکسپریا Z2 در این ماه نسبت به ماه های گذشته اندکی کاهش داشته اما هنوز با 15 درصد بیشترین سهم را از گوشی های کاربران در اختیار دارد. پیش بینی میشود تا چند ماه آینده هیچ یک از گوشی های سونی جای اکسپریا Z2 را در صدر این جدول تهدید نکنند.

در رتبه دوم اکسپریا Z3 مثل همیشه قرار گرفته اما این ماه با یک جا به جایی در رتبه های سوم و چهارم مواجه شدیم. اکسپریا Z5 در فاصله 8 ماه از ورود به بازار حالا به رتبه سوم رسیده و جای اکسپریا Z1 را در جدول تصرف کرده است. جالب اینجاست که بعد از اکسپریا Z1 که در رتبه چهارم قرار دارد، اکسپریا Z5 Premium نیز با فاصله ای بسیار اندک در رتبه پنجم است و احتمال دارد در ماه آینده این دستگاه با یک پله صعود به رتبه چهارم فعال ترین گوشی های کاربران برسد.

اکسپریا Z در ادامه روند نزولی خود رتبه ششم را در اختیار داشته و پس از آن نیز اکسپریا Z3 Plus با فاصله ای کم در رتبه هفتم قرار دارد. اکسپریا M4 Aqua، اکسپریا Z3 Compact و اکسپریا C4 نیز رتبه های بعدی را به نام خود ثبت کردند.
3.30
فعال ترین برندها در بین کاربران
در بین مدل گوشی های کاربران نیز ماه گذشته برند سونی در سایت مرتبط با خود بالاترین سهم را داراست. سهم سونی در ماه خرداد نزدیک به 71 درصد بوده که بعد از آن سامسونگ با سهم 9 درصد رتبه دوم را در اختیار گرفته است. هواوی، الجی و اپل در این جدول رتبه های سوم تا پنجم را برای خود اختصاص دادند.
3.30.1

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. در ماه های اخیر رشد گوشی های سری 2015 مثل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium بسیار قابل توجه بوده و قطعا این رشد در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت. اکسپریا X که به تازگی در کشور ما پا گذاشته هنوز نتوانسته خود را به خوبی در این جدول جا دهد اما در آینده ای نزدیک این دستگاه نیز سهم خود را افزایش خواهد داد. در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.