کم کم به نمایشگاه IFA 2018 نزدیک میشویم و مثل هر سال، در روزهای باقی مانده تا این رویداد مهم، خبرهای جالبی از گوشه و کنار پیرامون جدیدترین پرچمدار سونی به گوش میرسد. هر چند که امسال نسبت به سال های گذشته اطلاعات و تصاویر بیشتری از پرچمدار سونی به بیرون درز کرده اما هنوز هم برای جمع بندی اطلاعات و به نتیجه رسیدن ما بسیار زود است.

این روزها هر خبر و اطلاعاتی را میتوانیم بشنویم، اما نباید باور کنیم. با این حال برخی اخبار بیشتر از بقیه به صحت نزدیک هستند. مخصوصاً اگر توسط افراد موثق منتشر شوند. یکی از نزدیکان به سونی که در شبکه های اجتماعی چینی هم فعالیت میکند، امروز چند فاکتور از گوشی های آینده سونی را اعلام کرده که البته خود او نیز به صورت 100% آنها را تایید نمیکند.

کاربری به نام Zackbuks در فروم چینی Weibo اطلاعات گوشی های H8416/H9436/H9493 سونی را به این صورت پیش بینی میکند که از صفحه نمایش 6.0 اینچی با استاندارد 18:9 بهره خواهد برد. تا اینجای کار چیز عجیبی نیست اما پنل OLED در صفحه نمایش این دستگاه میتواند بسیار جذاب باشد که این کاربر نیز به تایید رسانده است.

از دیگر اطلاعات ذکر شده توسط این کاربر رم دستگاه است که 6 و 8 گیگابایتی گزارش شده و حافظه داخلی نیز 64 و 128 اعلام شده است. در خصوص دوربین هیچ حرفی از دوربین دوگانه به میان نیامده و فقط به دو کیفیت 19 مگاپیکسلی اصلی و 13 مگاپیکسلی سلفی بسنده شده با این تفاوت که قابلیت Motion EYE پیشرفته تری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

توییت این کاربر را از آنجایی میتوانیم با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهیم که سابقه خوبی در انتشار اطلاعات صحیح از سونی داشته است. به علاوه اینکه امروز اطلاعات دیگری هم به دست ما رسید که به نوعی حرف های این کاربر را تایید و تکمیل میکند.

در وبسایت سونی موبایل، ما شاهد اطلاعات اولیه از 3 مدل جدید هستیم که هر سه مدل دقیقاً همان مدل هایی هستند که این کاربر در بالا به آن اشاره کرده است. زیر مجموعه uaprof در سایت سونی موبایل صفحه نمایش 1080×2160 پیکسلی را برای این سه دستگاه به ثبت رسانده که استاندارد آن کاملاً با استاندارد ذکر شده توسط Zackbuks همخوانی دارد.


هر چند که هنوز اطلاعات موجود نتیجه ای کامل در خصوص پرچمدار جدید سونی به ما نمیدهد اما به نظر میرسد سونی یک یا دو گوشی هوشمند در بالاترین سطح ممکن را برای حضور در نمایشگاه برلین آماده میکند. این رویداد در روز 8 شهریور به صورت یک کنفرانس مطبوعاتی برای سونی برگزار خواهد شد.