XperiaLogo_leftcol
پس از پایان مشکلات اکسپریا Z2 در عرضه و ورود این محصول زیبا به بازارهای جهانی حالا نوبت به اکسپریا Z3 میرسد که اطلاعات و جزئیات آن در فاصله چند ماه تا معرفی رسمی به بیرون درز کند. اگر شما هم به مانند ما بی صبرانه منتظر معرفی پرچمدار جدید سونی هستید، امروز اطلاعاتی جدید از آن منتشر شد که قطعا برای علاقه مندان به سونی و محصولاتش مهم خواهد بود.

دوملرد، این توسعه دهنده مشهور که با سونی موبایل نیز در ارتباط است امروز جزئیاتی از اکسپریا Z3 را در صفحه تویتر خود منتشر کرد. جزئیاتی که بسیاری از تصورات ما را از پرچمدار آینده سونی تغییر میدهد.

در حالی که ما تصور میکردیم سونی در اکسپریا Z3 از پردازنده اسنپدراگون 805 استفاده خواهد کرد، اما اینگونه نخواهد شد و اسنپدراگون 801 همچنان در قلب پرچمداران سونی قرار میگیرد. البته قطعا سونی چیپ قدرتمندتری از اسنپدراگون 801 به نسبت اکسپریا Z2 را در اکسپریا Z3 قرار خواهد داد.

بر این اساس به احتمال فراوان اسنپدراگون 805 هرگز در هیچ محصولی از اکسپریا استفاده نخواهد شد و سال 2015 و در اولین پرچمدار سونی چیپ 64 بیتی اسنپدراگون 810 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اما یکی از مهمترین ویژگی های اکسپریا Z3 طراحی آن است. دوملرد تاکید دارد اکسپریا Z3 با طراحی جدیدی نسبت به اسمارت فون های گذشته سونی مخصوصا سری Z ، معرفی خواهد شد.

اکسپریا Z3 با طراحی جدید خود یکی از باریکترین اسمارت فون ها نیز لقب خواهد گرفت. این اسمارت فون با قطر 7 میلی متر (مشابه اکسپریا T3) میتواند لقب باریکترین پرچمدار اندرویدی را نیز به نام خود ثبت کند. بدون شک ضخامت کم و طراحی جدید ما را با اشتهای بیشتری در انتظار این محصول قرار میدهد.

شاید سونی قصد دارد در اکسپریا Z3 بیشتر بر روی طراحی جدید و رفع ایرادات قبلی تاکید کند تا اینکه به ارتقای سخت افزاری آن بپردازد. این مورد میتواند برای اکسپریا Z2 و علاقه مندان به این محصول نیز خوشایند باشد، چرا که پس از معرفی اکسپریا Z3 ضربه بزرگی را از بابت ضعف سخت افزاری متحمل نخواهد شد.
اکسپریا Z3 بر اساس شنیده ها شهریور ماه امسال رونمایی خواهد شد.

Z3-tip

و اما علاوه بر اکسپریا Z3 در هفته های گذشته شایعات زیادی در مورد یک فبلت جدید از سونی با نام اکسپریا Z2 Ultra به گوش میرسید. اما به نظر میرسد این شایعات هیچگاه به حقیقت نخواهد پیوست و سونی این محصول را معرفی نخواهد کرد. این مطلب را دوملرد میگوید و معتقد است، سونی در حال حاضر قصد معرفی هیچ فبلت غول پیکر دیگری را ندارد.