Sony-make.believe
@evleaks استاد درز اخبار و تصاویر گجت هاست که همواره به ما کمک میکند پیش از معرفی رسمی محصولات مختلف، اطلاعات زیادی از آن بدست بیاوریم. این مرجع یک بار دیگر دست به کار شد و جزئیاتی جدید از پرچمدار آینده سونی را منتشر کرد.

با نزدیک شدن به ماه سپتامبر و آغاز نمایشگاه موبایل برلین، انتظار ها از سونی برای معرفی یک محصول قدرتمند در رده اسمارت فون ها بسیار زیاد است. تا به امروز جزئیات زیادی از اکسپریا Z3 منتشر شده که برخی را راضی و عده ای دیگر را از خود نا امید کرده است.

اما @evleaks جزئیات جدیدی از این دستگاه را اعلام کرده است. بر این اساس اکسپریا Z3 همانطور که پیش از این نیز شنیده میشد از چیپ اسنپدراگون 801 مدل MSM 8974-AC بهره میبرد که سونی فرکانس پردازنده آن را نیز بر روی 2.4 گیگاهرتز قفل خواهد کرد. این پردازنده پیش از این نیز در گلکسی S5 و ال جی جی 3 مورد استفاده قرار گرفته بود و در مورد این پردازنده بد نیست بدانیم فرکانس استاندارد آن 2.46 گیگاهرتز میباشد که رقبای سونی چند ماه قبل از آن و در فرکانس 2.5 استفاده کردند و حالا سونی پس از گذشت چند ماه این پردازنده را در عدد 2.4 قرار خواهد داد.

و اما صفحه نمایش این دستگاه همچنان 1080p است که کمی کوچکتر از اکسپریا Z2 است. صفحه نمایش اکسپریا Z3 با رزولیشن 1920*1080 و اندازه 5.15 اینچ تا حدودی هم اندازه اکسپریا Z2 است.

اما دیگر مشخصاتی که از این دستگاه منتشر شده دوربین 20.7 مگاپیکسل، حافظه داخلی 16 گیگابایت، رم 3 گیگابایت و دوربین ثانویه 2.1 مگاپیکسل است که قرار است با نسخه اندروید پیش فرض 4.4.4 معرفی شود.

در مجموع اکسپریا Z3 آنچنان که انتظار میرفت ارتقای سخت افزاری خاصی نسبت به اکسپریا Z2 ندارد. شاید عرضه دیر هنگام اکسپریا Z2 به بازار یکی از دلایلی باشد که سونی تصمیم گرفته با کم کردن فاصله اکسپریا Z2 و اکسپریا Z3 ، همچنان Z2 را در اوج نگاه دارد. ضمن اینکه در روزهای اخیر زمزمه هایی در مورد معرفی محصولی قدرتمند با نام اکسپریا Z3x به گوش رسیده که این فکر را برای ما القا میکند که سونی بیشتر از آنکه بر روی اکسپریا Z3 تمرکز کند، قصد دارد ابر اسمارت فون خود را بعد از آن و در ابتدای سال 2015 به نمایش بگذارد.

با این اوصاف نظر شما در این رابطه چیست ؟ آیا ارائه محصولی نسبتا مشابه با اکسپریا Z2 را به ضرر سونی میدانید یا خیر ؟