سامسونگ سال گذشته، با هزار امید و آرزو گلکسی نوت 7 را زودتر از موعد مقرر معرفی و روانه بازار کرد تا با این کار سهم بیشتری از بازار فبلت ها بدست آورد. اما فاجعه ای که برای این فبلت رخ داد موجب شد تا سامسونگ ماه ها و شاید سال ها زمان لازم داشته باشد تا این لکه ننگ را از خانواده محبوب نوت پاک کند.

اتفاقی که سال گذشته برای گلکسی نوت 7 رخ داد سبب شد سامسونگ حالا با حساسیت بیشتری کار تولید گلکسی S8 را پیگیری کند. حتما مطلع هستید که انفجارهای گلکسی نوت 7 در نهایت به باتری های این دستگاه نسبت داده شد تا مسئله اصلی در گلکسی S8 برای جلوگیری از تکرار یک فاجعه، دقت در ساخت باتری های آن باشد.

حالا از سامسونگ خبر میرسد این کمپانی کره ای برای ساخت باتری های گلکسی S8 به دنبال یک تامین کننده مطمئن بوده تا اتفاقات سال گذشته دیگر تکرار نشود. نام تامین کننده ای که قرار است وظیفه ساخت باتری های گلکسی S8 را بر عهده بگیرد سونی گزارش شده که به عنوان یکی از سه تامین کننده باتری های گلکسی S8 در تولید این محصول به کمپانی کره ای سامسونگ کمک خواهد کرد.

سونی یکی از کمپانی های با سابقه در زمینه تولید باتری های لیتیوم یونی در جهان به شمار میرود که همین سابقه و کیفیت کم نظیر باتری های آن باعث شده سامسونگ برای اطمینان خاطر از باتری پرچمدار جدید خود دست به دامن سونی شود. البته همکاری شرکت ها در ساخت تلفن های هوشمند امری انکار ناپذیر است اما با توجه به استفاده احتمالی از سنسورهای سونی در گلکسی S8، احتمالا پرچمدار آینده سامسونگ بیش از هر محصول دیگری نام سونی را در قطعات اصلی خود خواهد دید.

منبع: