Xperia-X (1)

همانطور که در جریان هستید، اکسپریا XA توسط سونی موبایل در اختیار سایت تخصصی اکسپریا برایِ نقد و بررسی دقیق قرار گرفته است و به دلیل درخواست هایِ زیاد و مکرر شما کاربران و همراهان همیشگی، در حال تست قسمت هایِ مختلف دو گوشی اکسپریا X و اکسپریا XA سونی هستیم.

پیش از این گوشی اکسپریا X را با گوشی اکسپریا Z5 پرمیوم، آخرین پرچمدار سونی در برخی جهات مقایسه کردیم، اما اَکنون وقت آن رسیده است که گوشی هایِ خانواده X را با هم مقایسه کنیم. اولین تستی که نام جنگ داخلی بر آن نهاده ایم، تست کیفیت و بلندی صدایِ دو گوشی اکسپریا X و اکسپریا XA میباشد.

سونی در هر دو گوشی اکسپریا X و اکسپریا X Performance از بلندگوهایِ دوگانه استریو استفاده کرده است، درست همانند چیزی که تا پیش از این بر رویِ گوشی هایِ پرچمدار خانواده Z2 تا Z5 دیده ایم؛ اما بر خلاف دو عضو اَرشد خانواده X، کوچکترین عضو این خانواده، گوشی اکسپریا XA از یک بلندگویِ مونو، همانند چیزی که در گوشی خاطره اَنگیز اکسپریا Z1 دیده بودیم بهره میبرد.

در نگاه اول شاید اینگونه به نظر برسد که اکسپریا XA به دلیل محدوده قیمت گذاری خود در تست کیفیت و بلندی صدا از گوشی هایی چون اکسپریا X و حتی اکسپریا Z2 سونی عقب بماند؛ اما باید بگوییم که بهتر است پیش قضاوتی را کنار بگذارید و با دیدی باز به دیدن ویدئویِ تست کیفیت و بلندی صدایِ این گوشی ها بروید.

در آزمایشگاه تخصصی اکسپریا، ابتدا قدرت، کیفیت و بلندی صدایِ گوشی هایِ اکسپریا X و اکسپریا XA را با هم مقایسه خواهیم کرد و در انتها نیز، پرچمدار محبوب سونی، گوشی اکسپریا Z2 را هم در این تست محک خواهیم زد تا دید بهتری نسبت به این گوشی ها پیدا کنید.

بهتر است سخن کوتاه کنیم و شما را به تماشایِ اولین ویدئویِ جذاب از مقایسه دو گوشی اکسپریا X و اکسپریا XA سونی دعوت کنیم…