شرکت ها معمولاً سیاست های متفاوتی را در قبال محصولات خود به کار میگیرند. این سیاست از قبل از معرفی تا بعد از معرفی و عرضه میتواند نقش مهمی در موفقیت محصول داشته باشد. این سیاست برای گوشی های هوشمند، علی الخصوص گوشی های پرچمدار در قبل از معرفی رسمی شرایط حساسی دارد.

ما معمولاً با دو دسته متفاوت از شرکت ها در این زمینه مواجه هستیم. یک دسته آنهایی که به شدت در حفظ اطلاعات و اسرار محرمانه گوشی های خود حساسیت به خرج میدهند و دسته دوم آنهایی که در این مورد سختگیر نبوده و حتی به عمد برخی از اطلاعات خود را افشا میکنند.

سونی را میتوانیم نمونه بارز از دسته اول بدانیم. شرکتی که معمولاً اطلاعات بسیار کمی از گوشی های هوشمند آن تا قبل از معرفی به بیرون درز نمیکند. برای دسته دوم نیز سامسونگ بهترین مثال ممکن است. از چند ماه قبل از معرفی پرچمداران این شرکت، تیتر بسیاری از رسانه ها به این محصولات و تصاویر آنها خلاصه میشود.

حفظ اطلاعات گوشی های هوشمند تا قبل از معرفی، کاربران را برای یک معرفی جذاب تشنه میکند. وقتی ما به یک رویداد مهم و معرفی گوشی های هوشمند سونی نزدیک میشویم، تا لحظه رونمایی اصلی از آنها اطلاعات کمی در دست داریم. نمونه بارز آن همین پرچمدار جدید سونی است که در ماه آینده معرفی خواهد شد که نه تنها مشخصات آن، بلکه هنوز نام رسمی آن را هم نمیدانیم! اما در مقابل سامسونگ با گلکسی S9، هر چند که شاید تصاویر متعدد و اخبار پر تکرار از این دستگاه، جذابیت لحظه معرفی آن را کاهش دهد، اما این گوشی را به شدت خبرساز میکند که میتواند پس از معرفی نتایج مثبتی به بار آورد.

پس اینجا دو سیاست مختلف هر کدام یک مزیت مهم دارند. سیاست حفظ اسرار میتواند مشتریان و کاربران را به معرفی این محصول تشنه کند و سیاست افشای اطلاعات میتواند نام این محصول را حتی قبل از معرفی بر سر زبان ها آورد. حال شما به عنوان یکی از طرفداران سونی موبایل، کدام سیاست را برای گوشی های هوشمند بیشتر میپسندید؟ سیاست سختگیرانه فعلی یا سیاست تساهل در حفظ اطلاعات؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

اتخاذ کدام سیاست برای سونی موبایل مناسب تر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...