Xperia-X-Logo

اگر دیروز با ما همراه بوده باشید، طی خبری اعلام کردیم که یکی از درزدهندگان مشهور دنیایِ فناوری، که نام آن را به خوبی میدانید، با انتشار عکسی آینده فکری سونی موبایل و برنامه هایِ این شرکت را تا سال 2018 میلادی افشا کرده است. حال این موضوع رسماً توسط رسانه هایِ آسیایی نزدیک به سونی موبایل تأیید شده است.

دیروز برخی از تفکرات سونی پیرامون آینده ارتباطات را برایِ شما تشریح کردیم و با ارائه استدلالاتی برنامه هایِ تقریبی سونی برایِ آینده ابزارهایِ ارتباطی را با شما در میان گذاشتیم. اما امروز یکی از بزرگترین سایت هایِ فناوری شرق آسیا از سیاست آینده سونی موبایل در حیطه گوشی هایِ هوشمند پرده برداشته است.

به گفته این منبع خبری معتبر، سونی نه تنها به فعالیت خانواده بزرگ و محبوب Z خود پایان داده است، بلکه در نظر دارد خانواده هایِ M و C را نیز از خانواده گوشی هایِ اکسپریا حذف کند. این بدان معناست که سونی موبایل در آینده ای نزدیک، تمام گوشی هایِ هوشمند خود از پایین رده تا پرچمدار را تحت نام « خانواده X » معرفی و عرضه خواهد کرد. اگر اینگونه باشد، باید شایعاتی که در چند هفته اَخیر پیرامون گوشی ای موسوم به اکسپریا C6 Ultra منتشر شده است را اَکنون ملقب به گوشی هوشمندی با نام « اکسپریا X Ultra » بدانیم.

طی ویدئوکنفرانسی که دیروز یکی از عکس هایِ آن توسط Ricciolo به بیرون درز پیدا کرده بود، به خوبی مشخص است که سونی برنامه هایِ آینده خود را تحت عنوان « فصل سوم » و تنها با نام « خانواده X » به تصویر کشیده است. فصل اول فعالیت سونی پس از تصمیم برایِ جُدایی از اریکسون به سال 2010 تا 2012 بازمیگردد، که فعالیت هایِ این شرکت منحصر و محدود به « سیستم عاملی متن باز برایِ ارتباطات » تعریف شده بود؛ که در آن مقطع زمانی اشاره به گوشی بسیار محبوب و خاطره انگیز اکسپریا X10 سونی ( اریکسون ) داشت، که در زمان خود جزو اولین و قدرتمندترین گوشی هایِ هوشمند اَندرویدی در دنیا بود.

فصل دوم فعالیت هایِ سونی اما از زمانی شروع میشود که سونی به صورت کامل سهام بخش موبایل خود را از اریکسون بازپس میگیرد و فعالیت هایِ حرفه ای خود در زمینه گوشی هایِ موبایل را از سرمیگیرد. این زمان که سونی از آن به عنوان « زمان طلایی » یاد میکند، در واقع بین سال هایِ 2012 تا 2015 میلادی است و اشاره به خانواده محبوب و بسیار بزرگ اکسپریا Z دارد.

حال فصل سوم شروع شده است، که فی مابین سال هایِ 2016 تا 2018 میلادی و با نام « اکسپریا برایِ نوع جدید ارتباطات » نامگذاری شده است. در دومین عکس از ویدئوکنفرانس سونی به خوبی مشخص است که این غول فناوری آینده ارتباطات خود را با نام تصویری « X » گره زده است. بر اساس سومین عکس از ویدئوکنفرانس سونی، این شرکت ژاپنی خوش نام قصد دارد در تمامی آگهی هایِ تلویزیونی، کاتالوگ معرفی گوشی هایِ هوشمند، فروشگاههایِ اختصاصی در سراسر دنیا ( برند شاپ ها ) و حتی لوازم و وسایل تبلیغاتی ( من جمله تیشرت ) از واژه « X » استفاده کند.

اگر بخواهیم با شما همراهان همیشگی سایت تخصصی اکسپریا شفاف سخن بگوییم، بهتر است اینگونه بگوییم که سونی فارغ از پایان دادن به خانواده گوشی هایِ پرچمدار خود تحت عنوان خانواده Z، سایر خانواده گوشی هایِ خود را نیز حذف خواهد کرد و تمامی گوشی هایِ پایین رده تا پرچمدار سونی تحت نام « خانواده X » شناخته خواهند شد. البته هنوز این موضوع به درستی برایِ ما نیز مشخص نیست که سونی موبایل چگونه میخواهد 3 سال تمام را با این نحوه نامگذاری سپری کند و گوشی هایِ پایین رده، میان رده و پرچمدار این شرکت تا پایان سال 2018 چگونه نامگذاری خواهند شد، اما چیزی که برایِ ما بسیار واضح میباشد این است که سونی همیشه برنامه هایِ دقیقی برایِ آینده دارد و از این بابت جایِ هیچ گونه نگرانی ای نیست.

Xperia-X-era_4-640x427

Xperia-X-era_5-640x427

Xperia-X-era_6-640x427

منبع: