lollipop-1024-e9e448fa2eed0562844a97f62dfdd349-605x306

بروزرسانی اَندروید 5 آبنبات چوبی را شاید بتوان یکی از طولانی ترین وعده هایِ سونی تا به امروز دانست . این بروزرسانی که با خلف وعده هایِ چند باره سونی و حدود 2 هفته قبل برای برخی از مناطق و به صورت آزمایشی عرضه شده بود ؛ انتشار گسترده اش به صورت جهانی و با خانواده Z3 از عصر 2 روز قبل شروع شده است .

امروز و در راستایِ انتشار گسترده بروزرسانی برای آخرین پرچمداران سونی ، بالأخره اولین محصولات این شرکت که تا به امروز فقط لوگویِ آبنبات چوبی را در صفحه خود داشتند ، مزین به نام اَندروید 5 آبنبات چوبی ، توضیحات مربوط به این نسخه از اَندروید و تاریخ انتشار آن شدند . گوشی هایِ اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact و تبلت Z3 Compact به عنوان طلایه داران کمپانی سونی ، عصر امروز تأییدیه این بروزرسانی را در صفحات اختصاصی خود دریافت کردند .

بر طبق برنامه هایِ اعلام شده از سویِ سونی موبایل ، بروزرسانی از ابتدایِ این هفته برای دستگاههایِ خانواده Z3 شروع شده است و هفته آینده برای کل خانواده محصولات Z2 منتشر خواهد شد . سونی موبایل صحبتی از زمان انتشار بروزرسانی برای سایر دستگاههایِ خانواده Z به میان نیاورده است ، اما منـابع مختلف اعلام کرده اند که این بروزرسانی در هفته هایِ آتی و پس از انتشـار جهـانی برای خـانـواده محصولات Z2 ، برای خانواده Z1 و نهایتاً خانواده اصیل Z منتشر خواهد شد .

« توضیحات مربوط به اولین فریمور اَندروید 5 آبنبات چوبی در سایت سونی موبایل »

software updates

 

 « تأییدیه انتشار جهانی بروزرسانی آبنبات چوبی برای نسخه تک سیم کارت گوشی اکسپریا Z3 »

Z3

 

« تأییدیه انتشار جهانی بروزرسانی آبنبات چوبی برای گوشی اکسپریا Z3 Compact »

Z3 Compact

 

« تأییدیه انتشار جهانی بروزرسانی آبنبات چوبی برای نسخه Wi-Fi تبلت اکسپریا Z3 Compact »

Z3 Compact Wi-Fi

 

« تأییدیه انتشار جهانی بروزرسانی آبنبات چوبی برای نسخه LTE تبلت اکسپریا Z3 Compact »

Z3 Compact LTE