یکی از راههایی که سازندگان، توسعه دهندگان و ناشرین بازی هایِ رایانه ای از طریق آن جیب کاربران را تا حدود بسیار زیادی نشانه میروند، پرداخت درون برنامه ای است، که توسط آن گیمرها میتوانند نقشه، مهمات ویژه، لباس هایِ خاص یا وسایل دیگری را خریداری کرده و روند بازی کردن خود را بهبود بخشند.

بسیاری از ما تا به امروز دست به پرداخت درون برنامه ای زده ایم، اما اگر راستش را بخواهید هیچ گیمری خواستار چنین ویژگی ای نیست. گیمرها دوست دارند وقتی برایِ یک بازی پولی پرداخت میکنند، از تمام محتویات آن به صورت رایگان بهره مند شوند و سازنده در پی این نباشد که در فواصل مختلف جیب گیمر را خالی کند.

خبر خوش اینکه اگر قصد بازی کردن عنوان مورد انتظار Gran Turismo Sport را دارید، سونی این قابلیت را از بازی مذکور حذف کرده است. بر اساس اعلام رسمی سازنده بازی، آقایِ Kazunori Yamauchi بازی نامبرده که تا چند ماه دیگر منتشر میشود از قابلیت پرداخت درون برنامه ای بهره نخواهد برد.

این موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد، چون اکثر توسعه دهندگان در حال حاضر بخش پرداخت درون برنامه ای را برایِ بازی هایِ محبوب خود در نظر میگیرند تا پول بیشتری از این فروش به جیب بزنند. همچنین، برخلاف بازی Gran Turismo 6، کاربران میتوانند با پرداخت پول واقعی از درون بازی پول مجازی دریافت کرده و سریعتر به ماشین هایی که میخواهند برسند.

البته هنوز جزئیات این قضیه به درستی مشخص نیست و باید کنکاش بیشتری درباره آن انجام شود. Gran Turismo Sport یکی از مورد انتظارترین عناوینی است که امسال به صورت انحصاری و اختصاصی برایِ کنسول هایِ نسل هشتمی پلی استیشن 4 در تاریخ 18 اُکتبر 2017 میلادی عرضه خواهد شد.

منبع: