TrackID یکی از محبوب ترین و البته قدیمی ترین سرویس های سونی است که کاربران سال های سال با آن آشنایی دارند. بیش از یک دهه قبل، وقتی که گوشی های سونی اریکسون مثل K750 در نزد مردم محبوب بودند، یک سرویس بسیار جالب در آن وجود داشت که سونی اریکسون به آن افتخار میکرد. سرویس تشخیص موزیک TrackID که از 12 سال قبل تا امروز، در تمامی گوشی های سونی اریکسون و سونی پای ثابت برنامه های پیش فرض بود.

دو ماه قبل بود که سونی، در یک خبر رسمی و غیر منتظره، اعلام پایان فعالیت سرویس TrackID را در آینده ای نزدیک داد. به گفته سونی 15 سپتامبر آخرین روز فعالیت سرویس TrackID خواهد بود و پس از آن این سرویس محبوب برای همیشه به خاطره ها خواهد پیوست.

امروز مصادف است با 15 سپتامبر و روزی که باید همه با سرویس خاطره انگیز TrackID خداحافظی کنیم. سونی از امروز رسماً فعالیت سرویس محبوب TrackID را متوقف کرده تا یکی دیگر از برنامه های اختصاصی سونی از دسترس کاربران خارج شود.

با ورود به برنامه TrackID پیغام بسته شدن این سرویس را مشاهده میکنید. سونی برنامه Shazam را به جای TrackID به کاربران خود پیشنهاد میکند، اما اینکه آیا Shazam برای طرفداران و علاقه مندان به سونی میتوانند محبوبیت TrackID را تکرار کند یا خیر، سوالی است که پاسخ به آن دشوار است. TrackID از سال 2005 کار خود را آغاز کرد و امروز، 15 سپتامبر برای همیشه از دسترس خارج شد.