اگر به خاطر داشته باشید اوایل تیرماه مدیر عامل سونی موبایل هند آقای Kenichiro Hibi در یک مصاحبه از ورود سونی به کشور هند برای تولید گوشی های اکسپریا خبر داد. مدیر عامل سونی موبایل هند تاکید کرده بود در آینده ای نزدیک سونی خط تولید جدیدی را در کشور هندوستان راه اندازی میکند تا کار ساخت برخی از گوشی های اکسپریا در کشور هندوستان انجام شود.

کشور هندوستان یکی از بازارهای مهم برای سونی به حساب می آید که سهم خوبی نیز در این کشور دارد. از طرفی دروازه های هند مدتی است که به روی تولیدکنندگان بزرگی مثل سامسونگ باز شده و حتی شرکتهایی نظیر ایسوس و شیائومی هم در صدد ورود به این کشور و تولید اسمارت فون های خود در خاک هندوستان هستند.

از هندوستان خبر میرسد صحبت های مدیر عامل سونی در خصوص راه اندازی خط تولید گوشی های اکسپریا در این کشور به زودی به حقیقت تبدیل میشود و سونی در آینده ای بسیار نزدیک کار ساخت گوشی های اکسپریا در هدوستان را آغاز میکند. این آینده ی نزدیک احتمالا در همین ماه ها و تا قبل از پایان سال جاری است و به نظر میرسد سونی تصمیم جدی برای ورود به کشور هند دارد.

قوانین مالیاتی سبک از طرف دولت هند میتواند یکی از دلایل ورود سونی به این کشور برای تولید محصولات خود باشد. سونی سعی دارد تا محصولات با کیفیت را در عین قیمت تمام شده پایین تولید کرده و روانه بازارهای جهانی کند که هند میتواند بستر مناسبی برای چنین اقدامی از جانب سونی باشد.

منبع: