در آخرین روزهای سال 2017 میلادی به سر میبریم و تقریباً در این روزها نباید منتظر اتفاق خاصی در ارتباط با گوشی های سونی باشیم. سونی بعد از گذشت دو ماه از سال 2017 اولین گوشی های خود را معرفی کرد و در نهمین ماه سال هم آخرین گوشی های خود را به نمایش گذاشت.

در این سال تمام گوشی های معرفی شده در سال 2017 به روزرسانی های متعددی را دریافت کردند. علاوه بر این تمام گوشی های سال 2016 نیز آپدیت هایی را دریافت کردند و آخرین نسل از گوشی های سری Z هم شانس دریافت آپدیت های سیستمی را تا چند مرحله داشتند.

حتما برای شما جالب است که بدانید در سال که گذشت، کدامیک از گوشی های سونی بیشترین به روزرسانی ها را از طرف سونی دریافت کردند. سونی در طول سال گذشته همراه با گوگل، به روزرسانی های امنیتی را به صورت ماهیانه به دست کاربران خود رساند. اکسپریا X، اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact در تمام 12 ماه گذشته به صورت منظم آپدیت شدند تا از این نظر بهترین عملکرد را داشته باشند.

پس از سه گوشی نامبرده، اکسپریا XZ Premium قرار دارد که در مدت زمان حضور خود در بازار 7 آپدیت سیستمی را تجربه کرد. این به روزرسانی ها بدون احتساب نسخه اولیه در نظر گرفته شده است که با احتساب آن تا این لحظه اکسپریا XZ Premium هشت نسخه نرم افزاری متفاوت را تجربه کرده است. پس از این چهار گوشی، نوبت به میان رده های جدید سال میرسد که با 6 آپدیت در رده بعدی قرار دارند. در جدول زیر وضعیت تمام گوشی های سونی از نظر تعداد به روزرسانی های دریافتی را مشاهده میکنید.

در جدول فوق، تعداد آپدیت های دریافتی در سال 2017 را نشان میدهد که گوشی های امسال سونی، از نظر تعداد ماه های حضور در بازار، فرصت کمتری برای دریافت آپدیت نسبت به گوشی های سال گذشته سونی داشتند. با احتساب ماه های حضور در بازار اکسپریا XZ1 از زمان اولین آپدیت تا آخرین آپدیت، 4 به روزرسانی را در سه ماه دریافت کرده است. اکسپریا XZ Premium نیز با همین وضعیت 7 به روزرسانی را در 6 ماه تجربه کرده است. به صورت میانگین 1.3 آپدیت در هر ماه برای اکسپریا XZ1 و 1.2 آپدیت در هر ماه برای اکسپریا XZ Premium به ثبت رسیده است.

در جدول دوم، میانگین آپدیت هر گوشی در هر ماه را مشاهده میکنید که وضعیت سه گوشی اکسپریا XZ، اکسپریا X و اکسپریا X Compact همچنان عالی است. سایر گوشی های 2017 سونی نیز تقریباً هر ماه یک به روزرسانی را تجربه کردند اما میان رده های سال گذشته سونی و پرچمداران 2015، به صورت میانگین هر 2 یا 3 ماه یک آپدیت سیستمی بدست آوردند.