اکسپریا L، دستگاهی که به نظر می رسد پس از ارتقا از اندروید 4.1 به 4.2، دیگر هیچ به روز رسانی را از سوی سونی دریافت نکرده و ظاهرا هم نخواهد کرد. آخرین به روز رسانی این دستگاه، بنا به گفته ی سایت سونی، در تاریخ 16/1/2014 با شماره ی 15.3.A.1.17 منتشر شده و پس از آن، صاحبان این دستگاه دیگر هیچ به روز رسانی را به روی دستگاه خود ندیده اند. البته استفاده از رام های غیر رسمی، یکی از راه هایی است که می تواند برای چنین مواقعی مفید باشد.

گروه سیانوژن که تقریبا برای هر دستگاهی، حداقل یک رام غیر رسمی را در سایت رسمی خود منتشر می کند، این بار نیز دست به کار شده و رام 4.4.4 را برای گوشی های هوشمند اکسپریا L منتشر کرده، تا بلکه بتواند جای خالی رام رسمی کیت کت را برای این دستگاه پر کند.

اگر تاکنون از رام های غیر رسمی، مانند سیانوژن استفاده نکرده اید، اکنون به شما پیشنهاد می کنیم که این رام را برای یک بار هم که شده، امتحان کنید، چرا که ارزشش را دارد. برای دریافت آموزش های مربوط به رام های سیانوژن به تاپیک زیر در انجمن مراجعه کنید.

برای دریافت این رام، شما می توانید از طریق لینک زیر به سایت رسمی گروه سیانوژن مراجعه کرده و رام دستگاه خود را دانلود نمایید.

گوشی هوشمند اکسپریا L، با نام Taoshan نیز شناخته می شود، چرا که اصطلاحا اسم رمز این گوشی است.

دانلود رام سیانوژن سونی اکپسریا L از سایت سیانوژن

XperiaBlog