gsmarena_001

پلی استور اندروید با رشدی قابل تحسین در فروش برنامه های اندرویدی گوی سبقت را در این مورد از زمین  IOS  ربوده است . این در حالیست که همه ما روزهایی را که IOS بر اندروید و سایر سیستم عامل ها حکومت می کرد به یاد داریم . آمار و ارقام نشان می دهند که گوگل توانسته با فروش برنامه هایش در پلی استور و در سه ماهه ی سال جاری سودی بالغ بر 2.4  برابر نسبت به سه ماهه ی اول سال 2013 کسب کند . به عنوان مثال فروش برنامه ی  Annie ( که یک برنامه ی نیمه مستقل است و سود حاصل از فروش آن برای گوگل تقریبا نصف می شود ) در سه ماهه ی اول امسال نسبت به سه ماهه ی اول سال 2013 چیزی بالغ بر 150 میلیون افزایش یافته است .

gsmarena_002

این رشد به نوبه ی خود خبری خوب برای توسعه دهندگان اندروید می باشد . Game های اندرویدی سهم ویژه ای را در این رشد داشته اند ، به طوری که 90% کاربران گوگل علاقه مند به دانلود بازی های اندرویدی هستند و حدود 80% آن ها فقط بازی های رایگان را که اصطلاحا Freemium نامیده می شوند دانلود می کنند. لازم به ذکر است که  98% بازی ها و نرم افزار های گوگل پلی استور رایگان هستند .

 

پلی استورهای محلی هم  شاهد تغییراتی در این باره بوده اند . به این ترتیب که ژاپن با داشتن همان ضریب رشد 2.4  برابری جزو بهترین و پر فروش ترین بازار های محلی می باشد . البته پلی استور محلی ایالات متحده با داشتن ضریب رشد 2.6 برابری رشدی بیشتر را نیز تجربه کرده است . رده ی سوم ازآن کره ی جنوبی است که رشدی بالغ بر 1.9 برابری را تجربه کرده . البته ما باید آمار بیشتر و دقیق تری از این قضیه در جریان کنفرانس سالانه ی گوگل یعنی Google’s I/O event  جمع آوری کنیم . جایی که شرکت گوگل زمانی را نیز برای انتشار آمار و ارقام مربوط به خود اختصاص می دهد .

منبع : GSMarena