42
اکسپریا +Z3 بر خلاف پرچمداران قبلی سونی که معمولا در یک رویداد مهم و بزرگ از آنها رونمایی میشد، در یک سکوت خبری و در یک رویداد کوچک در چین معرفی شد. همین سکوت خبری و معرفی نسبتا بی سر و صدای این دستگاه تا حدودی باعث شد تا برخی از ویژگی های جدید این دستگاه به طور کامل به علاقه مندان معرفی نگردد.

از بدو معرفی این دستگاه تا به این لحظه برخی از ویژگی های نفهته در اکسپریا +Z3 برای ما روشن شده است. ویژگی هایی که کم کم این دستگاه را از نسل های قبلی خود علاوه بر آنچه که در ابتدا گفته شده بود متمایز میکند. حالا باید به این ویژگی های متمایز کننده یک قابلیت جدید نیز اضافه کنیم که شاید برای بسیاری از کاربران یک ویژگی کاربردی و مفید تلقی گردد.

اسمارت فون ها و تبلت های سری Z به خوبی در برابر آب و گرد و غبار مقاومت میکنند. با این حال تماس صفحه نمایش این دستگاه ها با آب هر چند آسیبی به این دستگاه وارد نمیکند، اما اختلالاتی را در دستورات لمسی دستگاه ها ایجاد کرده و باعث میشود تا صفحه لمسی دستگاه به خوبی پاسخ درخواست های کاربر را ندهد. این مشکل شاید مشکلی بود که هیچ کس توقع رفع آن را از سونی نداشت. اما سونی در اکسپریا +Z3 به نظر میرسد که موفق شده تا صفحه لمسی دستگاه را به خوبی با آب سازگار کند تا کاربر هنگام لمس صفحات خیس مشکلی نداشته باشد.

اینگونه که به نظر میرسد، سونی در اکسپریا +Z3 از درایورهای جدید برای صفحه لمس دستگاه استفاده کرده که امکان لمس صفحه خیس را به کاربر میدهد. در یک ویدئوی کوتاه نیز که در ادامه تماشا میکنید، کاربر صفحه نمایش مرطوب اکسپریا +Z3 را بدون هیچ مشکلی لمس میکند و دستورات لمسی به خوبی و همانند صفحات خشک اجرا میگردد. حل چنین مشکلی شاید یک اتفاق مهم بود که قابلیت ضد آب و گرد و غبار بودن گوشی های اکسپریا را بیشتر جلوه میدهد.

Xperia-Z3-Plus-Wet-Tracking

لمس روان و دقیق صفحه نمایش خیس اکسپریا +Z3

xperiablog