Sony-make.believe
چند روز قبل بود که تصویری از دو مدل ناشناخته اکسپریا در کنار هم منتشر شده بود که صاحب آن مدعی شده بود تصویر متعلق به پرچمدار آینده سونی و برادر کوچکترش یعنی اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact بوده است.

پس از گذشت چند روز از انتشار آن تصویر حالا اسکرین شاتی مرموز به بیرون درز کرده که ادعا میشود مربوط به نسخه مینی پرچمدار آینده سونی یعنی اکسپریا Z3 Compact است. هرچند که این تصویر بسیار مبهم و مرموز است اما نامی معتبر در پشت آن قرار دارد که میتواند هر گونه احتمال تردید در آن را کاملا رد کند. DooMLoRD توسعه دهنده مشهور و نامی XDA صحت این تصویر را به تایید رسانده و جزئیاتی از این نسخه کوچک نیز در اختیار ما قرار داده است.

هرچند که در تصویر بسیاری از جزئیات این مدل پنهان شده اما چیپست MSM8974-AC به چشم میخورد که باعث میشود جزئیات زیادی از این مدل را برای ما نمایان کند. این مدل قرار است از پردازنده اسنپدراگون 801 با توان 2.5 گیگاهرتز 4 هسته ای و رم 2 گیگابایت (مشابه سخت افزار گلکسی S5) معرفی و عرضه گردد. دوربین 20.7 مگاپیکسلی در عقب و 2.1 مگاپیکسلی در جلو نیز برای این مدل به تایید رسیده است.

 
Xperia-Z3-Compact-315x560

این سخت افزار به احتمال فراوان با اندک تغییراتی در اکسپریا Z3 نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. البته پیش بینی میشود سونی رم 2 گیگابایتی را تنها برای مدل کامپکت در نظر گرفته باشد و برای اکسپریا Z3 از رم 3 گیگابایت استفاده کند.

هر چند که این مدل در این تصویر نسخه اندروید 4.4.2 را اجرا میکند اما بعید است که تا زمان معرفی همچنان این نسخه بر روی این کوچک قدرتمند قرار بگیرد. محتمل ترین نسخه برای اکسپریا Z3 و مدل کامپکتش اندروید 4.4.4 خواهد بود.

 

 

 SneakPeak of Z3 mini/compact: D580x 4.5″ scrn, S801 2.5 GHz, Adreno 330, 2GB RAM, 20.7 MP rear cam, 2.1 MP front cam pic.twitter.com/8pv5rdpS81