xa-2017-1
برای علاقه مندان به سونی، شاید هیچ اخباری مثل درز اطلاعات و یا تصاویر محصولات جدید سونی جذاب نباشد. با نزدیک شدن به سال 2017، کم کم شایعات در خصوص محصولات آینده سونی به گوش میرسد. پس از اینکه امروز اطلاعاتی از دو گوشی هوشمند جدید با کدهای G3112 و G3121 افشا شد، حالا تصاویری از یک اسمارت فون زیبا از سونی به بیرون درز کرده است.

این تصاویر که رندرهای یک مدل جدید از سونی است، بنابر اطلاعات افشا شده توسط منتشر کننده آن، نسخه ارتقا یافته اکسپریا XA خواهد بود. پس میتوان حدس زد یک مدل میان رده با مشخصات تقریبا میان رده است که در سال جدید جایگزین اکسپریا XA در این سطح بازار خواهد شد.

اما از این حرف ها میگذریم و به تصاویر درز کرده از این دستگاه نگاهی می اندازیم. به نظر سونی طراحی اکسپریا XZ را تنها به این دستگاه محدود نکرده و در سال آینده قرار است تا در مدل های دیگر نیز از آن استفاده کند. طراحی کلی دستگاه کاملا از اکسپریا XZ الگوبرداری کرده است. لبه های استوانه ای که به خاطر عدم وجود سنسور اثر انگشت، صفحه نمایش بدون حاشیه را رقم زده است.

نکته ای که در این تصاویر بسیار جلب توجه میکند استفاده از پورت USB از نوع C است. به نظر سونی سال 2017 در تمامی محصولات خود اعم از میان رده ها و پرچمداران، از این نوع پورت برای شارژ و انتقال اطلاعات استفاده میکند. سایر قسمت ها همان چیزهایی هست که ما از میان رده های سونی انتظار داریم. جک 3.5 میلی متری هدفون در بالا و یک اسپیکر در پایین که یادآور اکسپریا XA هستند.
xa-2017-4

xa-2017-3

xa-2017-2

xa-2017-1
این منبع که تصاویر را منتشر کرده تنها به بیان ابعاد و اندازه صفحه نمایش بسنده نموده و هیچ اطلاعات دیگری از آن افشا نکرده است. صفحه نمایش 5.0 اینچ و ابعاد کلی دستگاه نیز 145 × 66.8 × 7.99 است که برای این اندازه کاملا مناسب و ایده آل به نظر میرسد. به جز این موارد هیچ مشخصه دیگری از این دستگاه اعلام نشده و مشخص نیست پردازنده و یا دوربین این دستگاه از چه مشخصاتی بهره مند خواهند شد. به نظر شما این طراحی برای میان رده ای از جنس سونی در سال 2017 مورد پسند قرار خواهد گرفت؟

منبع: