4

هر چقدر که به نمایشگاه IFA 2015 نزدیک میشویم، خبرهایِ جذاب تری از پرچمدار جدید سونی، گوشی اکسپریا Z5 و برادر کوچکترش گوشی اکسپریا Z5 کامپکت به بیرون درز پیدا میکند. دیشب طی خبری تصویری از یکی از تیزرهایِ احتمالی سونی برای معرفی گوشی اکسپریا Z5 کامپکت را با شما به اشتراک گذاشتیم و به فاصله کمتر از 12 ساعت، قاب محافظتی دو گوشی اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 کامپکت به بیرون درز کرده است.

همانطور که دیشب هم گفتیم، سونی موبایل امسال دارد بسیار سخت گیرانه عمل میکند و در مقایسه با سال هایِ گذشته، تقریباً هیچ خبر مهمی از پرچمدار آینده این شرکت به بیرون درز نکرده است. اطلاعات ما از پرچمدار آینده سونی بسیار کم است و تنها چند ویژگی ظاهری و شمایِ کلی دستگاه در چند زاویه برایِ ما روشن شده است.

چندی پیش تصویری از قاب محافظ گوشی اکسپریا Z5 از یک تولیدکننده به بیرون درز کرده بود، اما برای ما آنقدر مورد وثوق نبود که آن را به واقع تسری دهیم. حال اما 2 تصویر از قاب محافظ پشتی دستگاه هایِ اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 کامپکت از منبع مورد وثوق و معتبر ما، درزدهنده مشهور دنیایِ دیجیتال Ricciolo به بیرون درز کرده است که با تصورات پیشین و تصاویر درز پیدا کرده از این 2 گوشی تا به امروز همخوانی کامل دارد.

Ricciolo on Twitter- -Comfortable

در تصویر فوق باز هم دکمه پاور جدید سونی که حالا دیگر میدانیم مجهز به سنسور اثر انگشت خواهد بود مشاهده میشود و پایین تر از آن، دکمه هایِ مربوط به صدا و شاتر اختصاصی دوربین دیده میشود. نحوه جایگری دوربین هم به مانند نسل قبل در همان سمت قرار گرفته است.

photo_2015-08-21_15-10-46111

تصویر دیگری هم که متعلق به گوشی اکسپریا Z5 کامپکت است، با تصویری که دیشب منتشر کردیم همخوانی کاملی دارد. از نحوه جایگری دوربین به خوبی میتوان حدس زد که این قاب محافظ مربوط به گوشی اکسپریا Z5 کامپکت است. همچنین باز هم جایگری دکمه پاور جدید، دکمه هایِ کم و زیاد کردن صدا و دکمه اختصاصی شاتر دوربین به خوبی مشخص هستند.

مطمئناً اینها آخرین تصاویر و اخبار از پرچمدار آینده سونی و برادر کوچکترش نمیباشد و در روزهایِ پیشِ رو و هر چقدر که به نمایشگاه سالیانه IFA نزدیک میشویم تصاویر و یا حتی شاید ویدئوهایِ جدیدی از این 2 گوشی هوشمند به بیرون درز کند. با ما همراه باشید.