xperia-logo
پس از معرفی اسمارت فون های سری X در جریان نمایشگاه MWC شهر بارسلون، دیگر خبری از سونی و محصولات آینده این شرکت نبود. اما کم کم زمان آن فرا میرسد که شایعات در خصوص گوشی های آینده سونی با رنگ و بویی تازه کار خود را آغاز کنند.

در بین اسمارت فون های سری X جای خالی یک فبلت بزرگ به شدت احساس شده بود. این گونه به نظر میرسد که سونی این نیاز را احساس کرده و تصمیم دارد یک فبلت جدید از این خانواده را معرفی کند.

در روزهای آرامِ سونی، درز تصاویری از یک گوشی هوشمند جدید نشان میدهد سونی در حال کار برای عرضه یک فبلت از خانواده X میباشد. تصاویری که به تازگی منتشر شده فبلتی را نشان میدهد که از نظر طراحی شباهت زیادی به اکسپریا C5 Ultra داشته و اتفاقا ابعاد آن نیز با توجه به گزارش ها مبنی بر 6 اینچی بودن آن تقریبا هم اندازه آخرین فبلت سری C است.

در نگاه اول شباهت این دستگاه به اکسپریا C5 Ultra بسیار زیاد است اما محل قرارگیری دوربین جلو و پشت و نیز فریم دور دستگاه تفاوت های این دو دستگاه را آشکار میکند. SM20 کد نامی است که برای فبلت موجود در تصاویر زیر گزارش شده و شایعه ای دیگر نیز از احتمال نامگذاری نهایی این محصول با عنوان Xperia XL حکایت دارد. در مورد این فبلت به جز همین شواهد موجود هنوز هیچ اطلاعات دیگری از سخت افزار، دوربین و سایر قابلیت های آن گفته نشده است.
54e9039759ee3d6d23033c8a44166d224d4adefa

تصویر زیر مربوط به اکسپریا C5 Ultra است که سونی سال گذشته معرفی کرده بود. با تماشای این تصویر تفاوت های اکسپریا C5 Ultra با محصولی که در بالا مشاهده کردید بیشتر نمایان میشود، هر چند که به نظر میرسد محصول فوق یک نسخه ارتقا یافته از اکسپریا C5 Ultra باشد و سونی بیشتر به ارتقای قدرت و عملکرد آن تمرکز دارد تا تغییر در طراحی محصول قبلی خود!
xperia-c5-ultra-dual-big-phone-premium-design-e8c25ccb1a85ebe6f12115465e9fea0f-940

منبع: