Album-icon-640x640
سونی تا به امروز تعداد زیادی از برنامه های اختصاصی خود را با الهام از طراحی متریال به نسخه های جدید به روز کرد. Walkman و Movies از جمله برنامه های اساسی سونی بودند که در جدیدترین به روزرسانی های خود طراحی متریال را به خود به همراه داشتند. اما در این بین، برنامه آلبوم اکسپریا مدتی است هیچ به روزرسانی نرم افزاری را دریافت نکرده و هنوز خبری از طراحی متریال در این برنامه نیست.

اما امروز تصویری از اکسپریا E4 به بیرون درز کرد که در آن آیکون برنامه آلبوم نشان از طراحی متریال در این برنامه دارد. البته در این تصویر اکسپریا E4 در حال اجرای اندروید 4.4 کیت کت است و بر خلاف صحبت های اولیه مبنی بر به همراه داشتن نسخه پیش فرض لالی پاپ در این دستگاه، به نظر میرسد سونی نسخه های اولیه اکسپریا E4 را با اندروید 4.4 عرضه کند و بعدا با یک به روزرسانی نرم افزاری، اندروید 5.0 لالی پاپ را برای این دستگاه منتشر کند.

در تصویر بالا برنامه های مدیا سونی از طراحی متریال استفاده کرده اند. یک نکته دیگر نام برنامه Movies است که در این تصویر به Films تغییر پیدا کرده است و جالبتر اینجاست که در تصاویری که هفته گذشته از اکسپریا Z4 به بیرون درز کرده بود، برنامه پخش فایل های تصویری سونی با نام Video مشاهده شده بود.