xperia_z_cool
در حالی که سونی قرار است از ماه آینده میلادی به روزرسانی اندروید 4.3 را برای اکسپریا Z و تعدادی دیگر از گوشی های سونی آغاز کند اما امروز یک تصویر از اکسپریا Z به بیرون درز کرده که در حال اجرای نسخه اندروید 4.4 کیت کت میباشد. این تصویر در یک سایت چینی قرار گرفته بود که جزئیات آن نیز به زبان چینی مشاهده میشود.

متاسفانه در این تصویر تمامی اطلاعات در مورد کرنل ، بیس باند و بیلد نامبر پنهان شده و تنها چیزی که مشخص است نسخه اندروید آن میباشد. با وجود مبهم بودن تصویر میتوانیم از لبه گوشی و دکمه پاور بفهمیم که این یک دستگاه اکسپریا Z است که نسخه اندروید 4.4 را اجرا کرده است.
kitkat_xperia_z
البته کار چندان سختی نیست که بتوان با ویرایش فایل های سیستمی نسخه اندروید آن را تغییر داد. با اتفاقی که چند روز قبل برای یک اکسپریا Z1 قرمز رنگ افتاد و مشخص شد تصاویر منتشره جعلی بوده حالا کمی بدگمانی نسبت به این گونه تصاویر وجود دارد که ما را به شک می اندازد. اما از سویی منبع اصلی این عکس و اینکه توسط یکی از کارمندان سونی موبایل در چین نیز منتشر شده شک ما را تا حدودی برطرف میکند. با این وجود هنوز برای قضاوت قطعی در این مورد کمی زود به نظر میرسد.

sonyviet