پس از اینکه هفته ها فقط و فقط به حرف های ضد و نقیض از این سو و آن سو از پرچمداران جدید سونی بسنده میکردیم، در این هفته برای اولین بار تصاویری از گوشی های هوشمند جدید سونی به بیرون درز کرد. فاصله درز اولین تا دومین تصویر چندان زیاد نبود به طوری که امروز تصاویری دیگر متعلق به یکی از گوشی های سونی منتشر شد که البته کمی عجیب به نظر میرسد.

این تصاویر مربوط به قاب پشت یک گوشی از سونی است که البته منتشر کننده آن، نام آن را اکسپریا XZ1 Premium خطاب کرده است. این قاب بی شباهت به اکسپریا XZ Premium نیست اما رنگ مات بدنه و نیز فضای بیشتری که سونی در کنار لنز برای سنسورها در نظر گرفته کمی عجیب به نظر میرسد. به نظر میرسد این محصول بر خلاف ادعای منتشر کننده، محصولی غیر از پریمیوم باشد که با بدنه یکپارچه فلزی معرفی خواهد شد.

سونی در سال گذشته برای اولین بار در اکسپریا XZ از سنسور تشخیص رنگ و نیز فوکوس لیزری استفاده کرد. این اتفاق در اکسپریا XZ Premium نیز تکرار شد و حالا در نسل آینده نه تنها تکرار خواهد شد، بلکه گزینه ای جدید نیز به آن اضافه خواهد شد. اینکه چه چیزی در این قسمت قرار میگیرد هنوز مشخص نیست اما احتمال انتقال گیرنده NFC به قسمت پشت و قرارگیری در همین قسمت بسیار زیاد است.

در خصوص نام این محصول هنوز هیچ چیز مشخص نیست. همانطور که در بالا گفتیم بعید است نام این محصول اکسپریا XZ1 Premium باشد اما اگر واقعا این قاب مربوط به اکسپریا XZ1 Premium باشد، نباید به این زودی منتظر معرفی آن باشیم. چرا که IFA بر اساس اطلاعات بدست آمده نمایشگاهی نیست که پریمیوم بعدی در آن معرفی گردد. پس باز هم باید صبر کنیم تا اطلاعات بیشتری از پرچمداران جدید سونی به دست برسد.

منبع: