لحظه به لحظه با نزدیک شدن به رویداد بزرگ کنگره جهانی موبایل، حساسیت اخبار حوالی سونی بیشتر و بیشتر میشود. این روزها هر لحظه امکان درز تصویری از یک گوشی هوشمند جدید از سونی وجود دارد، چرا که معمولاً در روزهای باقی مانده تا رویدادهای مهم، کار صیانت و نگهبانی از اطلاعات بسیار دشوار میشود.

سونی موبایل امروز اولین تیزر رسمی خود را برای کنگره جهانی موبایل منتشر کرد. در این تیزر که به چند خط منحنی اشاره کرده بود، طراحی خمیده در نگاه اول به ذهن متبادر شد اما اینکه منظور واقعی سونی چیست و هدف آن از این تیزر چه بوده هنوز برای ما روشن نشده است.

لحظاتی قبل، یک تصویر بسیار عجیب از دو گوشی هوشمند سونی در کنار هم به دست ما رسید که یکی از آنها اکسپریا Z5 Compact و دیگری یک مدل ناشناخته از سونی است. قد و قواره این مدل ناشناخته به یک گوشی تقریباً 5 اینچی میخورد که البته حاشیه های آن نسبت به اکسپریا Z5 Compact کمتر است. به علت بدنه منحنی آن در قسمت پشت، ضخامت این دستگاه به نظر زیاد می آید که شاید تماشای گوشی از نمای دیگر نظر ما را در این مورد عوض کند.

این مدل فاقد سنسور اثر انگشت بر روی دکمه پاور است که به نظر میرسد باید در پشت بدنه به دنبال سنسور اثر انگشت باشیم. نکته جالب لوگوی سونی است که در پایین قرار گرفته و اسپیکر نیز در این تصویر به چشم نمیخورد. ممکن است اسپیکر همانند مدل های میان رده به فریم پایین دستگاه منتقل شده باشد و یا احتمالات دیگری که هنوز صحبت کردن از آنها به نظر زود است.این تصویر ناخودآگاه ما را به یاد یکی از طرح های مفهومی که سال 2014 در اسناد سونی موبایل لو رفته بود می اندازد. به خاطر دارید؟ در سال 2014 پس از هک سرورهای سونی چند طرح مفهومی از سونی منتشر شده بود که نمونه های اولیه از گوشی های هوشمندی بود که در سال اخیر توسط سونی معرفی شد.

تصاویری که در این سند افشا شده بود بعدها در قالب سری Z5، طراحی 2.5 بعدی شیشه در سری X و طراحی استوانه ای XZ خودش را نشان داد. از بین طرح های لو رفته در سال 2014 یک طرح هنوز مسکوت ماند و حالا به نظر میرسد سری 2018 سونی از آن طراحی بهره خواهند گرفت. به تصاویر زیر که در اسناد سال 2014 سونی افشا شده بود دقت کنید و ارتباط آنها را با عکس فوق کشف کنید!

سونی از سه واژه ساده، جامد و قابل انعطاف در این طراحی استفاده کرد که اگر همان طرح را به اجرا درآورد، احتمالاً با یک گوشی انعطاف پذیر مواجه خواهیم بود. با این حال طرح مفهومی اولیه این دستگاه که مربوط به 4 سال قبل است، قطعاً تغییرات عمده ای برای نهایی شدن خواهد داشت. البته به شرطی که سونی تصمیم به استفاده از آن طرح داشته باشد! چرا که ممکن است تصویر فوق مربوط به یک مدل معرفی نشده از سونی باشد که در این مقطع به بیرون درز کرده و اصلا قرار به معرفی در کنگره جهانی موبایل 2018 نیست. به نظر شما این تصویر برای مدل کامپکت پرچمدار آینده سونی است؟