z3.5.0
سونی از اولین مرحله به روزرسانی اندروید 5.0.2 که حدود دو ماه قبل برای اکسپریا Z3 منتشر شد، تا به امروز 5 آپدیت مختلف را برای این دستگاه عرضه کرده است. به روزرسانی های متعدد اکسپریا Z3 در هفته های اخیر نشان از توجه ویژه سونی به پرچمدار فعلی خود دارد، با این حال آپدیت های مختلفی که با نسخه اندروید 5.0.2 منتشر شده دلیلی بر عدم توجه سونی به اندروید 5.1 نیست.

سونی هنوز به روزرسانی اندروید 5.0.2 را بر اساس برنامه خود به پایان نرسانده و هنوز چهار دستگاه دیگر از خانواده Z هستند که موفق به دریافت این به روزرسانی نشدند. به همین خاطر نیز سونی هنوز صحبتی از آپدیت های بالاتر از این نسخه به میان نیاورده است. اینطور پیش بینی میشود که سونی پس از پایان به روزرسانی اندروید 5.0.2 در خصوص وضعیت به روزرسانی اندروید 5.1.1 نیز اطلاع رسانی کند.

با وجود این که سونی هنوز هیچ صحبتی پیرامون به روزرسانی اندروید 5.1.1 نکرده است اما امروز یک ویدئویی از اکسپریا Z3 به بیرون درز کرده که اجرای اندروید 5.1.1 را بر روی این نسخه به نمایش میگذارد. این ویدئو از یک دستگاه اکسپریا Z3 با کد D6603 منتشر شده که جزئیاتی از بخش های مختلف رابط کاربری سونی در این نسخه را به تصویر میکشد. این ویدئو توسط وبسایت اسپانیایی wayerless منتشر شده است که این مرجع همچنین مدعی است به فریمور اندروید 5.1.1 برای دستگاه های اکسپریا با سری ساخت 23.4.A.X.X به تایید خواهند رسید.

در این ویدئو قسمت هایی از منوی دستگاه به مدت کوتاهی به نمایش گذاشته میشود. هنوز صحت این ویدئو توسط ما قابل تایید نیست اما در صورت صحت آن نیز قطعا این ویدئو از یک فریمور آزمایشی گرفته شده است. به احتمال فراوان در روزهای آینده اطلاعات بیشتری از فریمورهای اندروید 5.1.1 گوشی های اکسپریا بدست خواهیم آورد. تا آن روز از شما دعوت میکنیم که این ویدئوی کوتاه را از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کرده و نظرات خود را نیز با ما در میان بگذارید.

۱

ویدئوی از اکسپریا Z3 با اندروید ۵٫۱٫۱

آپدیت: سری ساخت گفته شده در وبسایت اسپانیایی wayerless بر اساس مدارک بدست آمده از وبسایت handsetdetection مورد تایید قرار میگیرد. در وبسایت handsetdetection که مشخصات نرم افزاری اسمارت فون هایی که از این مرجع بازدید میکنند را به نمایش میگذارد، فریمور شماره 23.4.A.0.248 برای اکسپریا Z2 به عنوان شماره ساخت اندروید 5.1 این دستگاه به ثبت رسیده است. با توجه به شماره ساخت های مشترک اکسپریا Z2 و اکسپریا Z3، این فریمور برای اکسپریا Z3 نیز مورد تایید قرار میگیرد. البته این فریمور قطعا یک نسخه آزمایشی است و سونی به طور گسترده شماره ساخت فراتر از این نسخه را ارائه میدهد.
Z2.5.1

با تشکر از: سعید حاج قاسمی