android-nougat-h1
امروز نسخه جدید از برنامه هوم اندروید 7 به همراه چند والپیپر اختصاصی جدید به بیرون درز کرد که نشان دهنده کامل بودن این نسخه از اندروید است. با این اوصاف می توان نتیجه گرفت زمان زیادی تا معرفی نسخه جدید اندروید موسوم به نوقا باقی نمانده است.

همانطور که در اسکرین شاتهای پایین مشاهده خواهید کرد نوار جستجو گوکل در صفحه اصلی جای خود را به یک تب شناور با حرف G داده است که برای استفاده از آن میتوان با ضربه بر روی آن به نوار جستجو دسترسی داشت. همچنین همانند همیشه صفحه مخصوص Google Now با کشیدن صفحه از راست به چپ نمایان خواهد شد.

البته به نظر می رسد تب شناور G قابلیت های دیگری هم دارد که با توجه به نهایی نبودن اندروید نوقا بر روی دستگاه های موجود این قابلیت ها فعلا در دسترس نیستند. عمده تصورات بر روی قابلیتهای جدید دستیار گوکل در اینن تب می باشند.

مورد دیگر فقدان آیکون اختصاصی برای ورود به منو برنامه ها می باشد که بیشتر از مورد دیگری دستخوش تغییرات شده است. در نسخه جدید این برنامه برای دسترسی به منوی برنامه ها کاربر باید منوی کشویی از سمت بالا به پایین را برای دسترسی به برنامه ها باز کند، را مشاهده می کنید. همانطور که مشاهده می کنید آیکون ها همانند تصویر خروجی گرد یک تلسکوپ و به صورت دایره با حاشیه طراحی شده اند.

منبع: