Android-5.0-Lollipop-Bugdroid
این روزها حواشی مربوط به آپدیت اندروید 5.0 برای دستگاه های اکسپریا به جنجالی ترین بحث میان کاربران و طرفداران سونی بدل شده است. با وجود گذشت 10 روز از سومین ماه سال سونی هنوز به روزرسانی لالی پاپ را برای دستگاه های اکسپریا منتشر نکرده است. با این حال در این روزها خبرهای ضد و نقیضی پیرامون این به روزرسانی منتشر میشود که در هیچکدام کاربر را به یک جواب قانع کننده نمیرساند.

سونی در آخرین واکنش خود از واژه به زودی برای این به روزرسانی استفاده کرده بود. عدم ارائه تاریخ دقیقی برای این آپدیت باعث دلخوری کاربران اکسپریایی شده که هفته ها در انتظار این آپدیت نشسته اند.

با وجود عدم ارائه تاریخ دقیقی از این به روزرسانی توسط سونی، تصویری از یک سند مربوط به برنامه ریزی آپدیت سونی موبایل هند به بیرون درز کرد که نشان از قریب الوقوع بودن عملیات به روزرسانی دارد. در این سند که مربوط به هشتم مارس است عملیات به روزرسانی در آخرین مرحله خود قرار گرفته است. بنابر این سند آپدیت اندروید 5.0 برای سه دستگاه اکسپریا Z3، اکسپریا Z3 Compact و اکسپریا Z2 در حال آپلود بر روی سرورهای سونی است.

آپلود این آپدیت بر روی سرور به این معنی است که عملیات به روزرسانی به پایان رسیده است و این آپدیت به زودی منتشر خواهد شد. با این حال تاریخ دقیق این آپدیت به سونی و کسب تاییدیه های لازم بستگی دارد. اما چیزی که مشخص است اینکه مراحل آماده سازی لالی پاپ برای گوشی های اکسپریا به پایان رسیده است.

Sony_lollipo_ota

گفته میشود حجم این به روزرسانی به صورت OTA برای اکسپریا Z2 حدود 517 مگابایت و برای اکسپریا Z3 نیز حدود 630 مگابایت است. در مراحل قبلی و در آپدیت گوشی های سری Z از اندروید 4.3 به 4.4 حجم کل در حدود 300 تا 400 مگابایت بود که حالا این حجم بالا در به روزرسانی لالی پاپ گویای یک به روزرسانی عظیم با تغییرات فراوان است.

justaboutphones