درگاه سیم کارت و مموری کارت یکی از قربانیان این روزهای پیشرفت تکنولوژی است. وقتی انبوهی از قابلیت های مختلف را در یک گوشی هوشمند جمع میکنید، به کمبود فضا دچار میشوید. اینجاست که ناچار به حذف برخی از قابلیت ها هستید.

درگاه هیبریدی سیم کارت به یک رویه معمول بدل شده است. درگاه هیبریدی به این معنا است که اسلات سیم کارت دوم و کارت حافظه مشترک است که استفاده از سیم کارت دوم به منزله عدم استفاده از مموری کارت و یا برعکس است. نمونه این مورد را در گوشی های زیادی از سونی مثل اکسپریا XZ Premium، اکسپریا XZ و اکسپریا X مشاهده کردیم.

اکسپریا XA2، اکسپریا XA2 Ultra و اکسپریا L2 سه گوشی جدید سونی هستند که هفته گذشته معرفی شدند. تصویری که هم اکنون از این دستگاه مشاهده میکنید، تایید میکند که اکسپریا XA2 فاقد درگاه هیبریدی است. به این معنا که امکان استفاده از هر دو سیم کارت و مموری کارت به صورت همزمان فراهم است. این ویژگی برای دو گوشی دیگر یعنی اکسپریا XA2 Ultra و اکسپریا L2 نیز وجود دارد.

البته سال گذشته هم میان رده های سونی به این صورت بودند اما پرچمداران سونی با درگاه هیبریدی تا حدی کاربران خود را آزرده کردند. امیدواریم که درگاه هیبریدی در پرچمدار آینده سونی مورد استفاده قرار نگیرد. هر چند که اگر هم چنین شود نمیتوان به سونی خرده گرفت. چرا که درگاه هیبریدی تقریباً در تمامی رقبای پرچمداران سونی مورد استفاده قرار میگیرد.