Pile of smart phones
به موازای رشد فروش گوشی های هوشمند در بازارهای جهانی، کشور ما نیز در سال های اخیر با رشد خیره کننده ای در زمینه فروش گوشی های هوشمند همراه شده است. هر چند که به علت عدم نظارت دقیق بر بازار ارائه یک آمار دقیق از میزان فروش گوشی های هوشمند در کشور یک امر غیر ممکن است اما بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده، میزان تقریبی گوشی های هوشمند در دست مردم 27.5 میلیون دستگاه بر آورد شده است.

به گزارش سایت تخصصی اکسپریا و به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات تعداد مشترکین گوشی های هوشمند در کشور ما را 27.5 میلیون نفر و تعداد مشترکین اینترنت را 18 میلیون نفر اعلام کرده است. محمود واعظی در مراسمی به مناسبت روز جهانی ارتباطات به ارائه آمارهایی از دستاوردهای وزارت ارتباطات در یک سال اخیر پرداخت و عنوان کرد: ظرفیت شبکه انتقال کشور طی یک سال گذشته سه برابر افزایش داشته و ظرفیت پهنای باند داخلی نیز در این مدت چهار برابر شده است.

وی همچنین به صادرات نرم افزار اشاره کرد و یادآور شد: در جلسه اخیر شورای عالی صادرات از سوی معاون اول رئیس جمهوری مقرر شده است که وزارت ارتباطات، وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیشنهادی ارائه کنند که بر اساس آن صادرات نرم افزار در دستور جدی کار قرار گیرد.

واعظی درباره دسترسی شهرهای مختلف کشور به خدمات نسل های سه و چهار عنوان کرد: تا پایان سال گذشته بیش از 200 شهر کشور به شبکه نسل سه دسترسی پیدا کردند و تاکنون نیز حدود 70 شهر کشور تحت پوشش شبکه نسل چهار قرار گرفته اند.

با توجه به محبوبیت بالای گوشی های سونی در بین کاربران کشور و با محاسبه کل گوشی های هوشمند موجود در کشور ما، ایران را میتوان یکی از بازارهای پر سود برای سونی دانست که در آن گوشی های اکسپریا جایگاه بسیار مناسبی را به خود اختصاص دادند. هر چند که با توجه به شرایط خاص کشور ما، ارائه یک آمار دقیق از میزان فروش گوشی های اکسپریا غیر ممکن است اما به نظر شما تعداد کل گوشی های سونی در دست مردم کشور ما چه میزان است ؟

ایسنا