چند سال قبل، انتخاب یک تلفن همراه مناسب کار سخت و دشواری بود. عدم وجود منابع متعدد برای دریافت اطلاعات لازم و مشخصات تلفن های همراه از مشکلات پیش روی خریداران تلفن های همراه بود که امروزه به لطف وجود وبسایت های متعدد تا حد زیادی رفع شده است. با این حال، هنوز برخی از مشخصه ها هستند که در کمتر پایگاه اینترنتی قابل دریافت بوده و یافتن آنها نیاز به مطالعه دفترچه راهنمای یک گوشی دارد.

سونی همیشه پس از معرفی یک گوشی هوشمند، دفترچه راهنمای آن را به صورت آنلاین در سایت خود قرار میدهد که در آن ریز جزئیات مربوط به گوشی قرار داده شده است. جزئیاتی که کمتر در سایت های دیگر قابل مشاهده است بوسیله دفترچه راهنمای همیشه در دسترس خریداران قرار خواهد داشت.

در یک اقدام عجیب، سونی برای چند گوشی هوشمند آخر خود که به بازار عرضه شدند، هیچگونه دفترچه راهنمایی منتشر نکرده و به نظر میرسد دیگر تصمیمی برای انتشار آن نداشته باشد. گوشی هایی مثل اکسپریا XZ1، اکسپریا XZ1 Compact و اکسپریا XA1 Plus هم اکنون در بازار موجود هستند اما دفترچه راهنمای آن در سایت سونی موبایل قرار نگرفته تا راهنمای مناسبی برای علاقه مندان به خرید وجود نداشته باشد.

طبیعتاً کلیات مربوط به یک گوشیِ سونی در سایت سونی موبایل وجود دارد اما اطلاعات جزئی مثل باندهای شبکه و تفاوت های باندهای مدل های مختلف یک دستگاه جزئیاتی است که پیش از این، دفترچه راهنما راحت ترین راه دسترسی به آنها بود. هنوز مشخص نیست که چرا سونی تمایل خود را برای انتشار دفترچه راهنمای آنلاین برای گوشی های خود از دست داده اما هر چه که هست، قطعاً نمیتواند ثمره خوبی برای سونی داشته باشد.

منبع: