در اقدامی عجیب، گوگل بخش تبلت ها را از وبسایت اصلی اَندروید حذف کرد! (آپدیت شد)

3
۳,۴۵۶

گوگل ساعاتی پیش وبسایت اختصاصی اَندروید را بروزرسانی کرد و در کمال ناباوری بخش « تبلت ها » را در این بروزرسانی جدید حذف کرد! هم اَکنون تنها پنج بخش اصلی در سربرگ هایِ وبسایت اختصاصی اَندروید وجود دارند، که به ترتیب عبارتند از: بخش گوشی هایِ هوشمند، بخش گجت هایِ پوشیدنی، بخش تلویزیون ها، بخش خودروها و بخش تجاری.

حتی وقتی سعی کردیم از طریق آدرس اختصاصی بخش « تبلت ها » به آدرس (http://www.android.com/tablets) وارد این بخش شویم با پیغام خطا مواجه شدیم و مرورگر ما را به صفحه خانگی وبسایت اختصاصی اَندروید منتقل کرد. پس به خوبی مشخص است که گوگل کارش را با تبلت هایِ اَندرویدی دنیا تمام کرده است.

این موضوع به دلیل عدم علاقه کاربران به تبلت ها و فروش بسیار پایین تبلت هایِ اَندرویدی در سال هایِ اَخیر بوده است. بر اساس گزارشی که چندی پیش منتشر شد، بخش تبلت هایِ اَندرویدی در 3 ماهه مالی اَخیر بسیار ضعیف عمل کرده است و در سراسر دنیا تنها 33 میلیون تبلت اَندرویدی به فروش رسیده است. این میزان حدود 28.2 درصد کاهش را نسبت به 3 ماهه قبل و 14.9 درصد به صورت سالیانه را نشان میدهد.

به خوبی مشخص است که گوگل دیگر قصد عرضه تبلت هایِ اَندرویدی را ندارد و کمپانی هایِ عرضه کننده تبلت که قصد استفاده از سیستم عامل اَندروید را دارند باید اندیشه دیگری در سر بپرورانند. فعلاً مشخص نیست آینده تبلت هایِ عرضه شده اَندرویدی دنیا چه خواهد شد و آیا گوگل به پشتیبانی از آنها ادامه خواهد داد یا خیر؛ اما چیزی که بدیهی است، بر اساس شواهد موجود ما دیگر تبلت جدیدی با سیستم عامل اَندروید در دنیا نخواهیم دید.

آپدیت: پس از حذف بخش تبلت از وبسایت رسمی اندروید، آقای هیروشی لکمیر، مدیر مهندسی بخش اندروید و کروم نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد: حذف تبلت از این سایت به صورت اتفاقی بوده و هم اکنون این بخش دوباره به سایت رسمی اندروید بازگشته است. 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع:

3 دیدگاه ها

  1. ۳۳ میلیون در ۳ ماه آنچنان عدد بدی هم نیست!
    درسته نسبت به فروش موبایل خیلی پایینتره اما میشه هنوز از این بازار استفاده کرد و کنار گذاشتن تبلت ها اشتباهه
    اپل تازه رفته سراغ پیشرفته تر کردن iOS برای آیپد ها اما گوگل کلا بیخیالش شده!

    هرچند معنیش این نیست که دیگه تبلت اندرویدی نمیبینیم! بلکه احتمالا دیگه رو قابلیت های اختصاصی برای تبلت ها کار نمیکنن

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here