بر اساس اطلاعاتی که به تازگی از سوی انجمن XDA-Developers منتشر شده است، اندروید P ممکن است با قابلیت جدیدی که به اپلیکیشن تماس افزوده می شود، همراه شود. این، بخشی از اطلاعاتی بوده است که از سوی یکی از مهندسان سونی به AOSP افزوده شده است.

این قابلیت جدید این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند از برقراری تماس از سوی هر شماره ای که بروی گوشی کاربر ذخیره نشده است، جلوگیری کند. متن های یافته شده از سورس همچنین اطلاعات دیگری را در این زمینه منتشر کرده است. برای نمونه، می توان از تماس کاربرانی که شماره ی آن ها مخفی است و در زمان تماس گرفتن، به جای شماره، عبارت Private Number نمایش داده می شود، جلوگیری کرد. یا قابلیت های دیگر موجود در این زمینه که به کاربر کمک می کنند تا بتواند مدیریت بهتری بر تماس های ورودی به گوشی هوشمند خود داشته باشد.

البته این قابلیت به صورت هوشمند بکارگیری خواهد شد تا در زمان نیاز، بتوان از هوشمندی آن بهره مند شد. برای نمونه، زمانی که شما با شماره تلفن های اورژانسی تماس می گیرید، سیستم این قابلیت را غیر فعال می کند تا در صورتی که نیاز بود تا از شماره ای ناشناس برای یافتن شما استفاده شود، مشکلی وجود نداشته باشد.

این قابلیت هنوز به صورت رسمی در سیستم عامل و پروژه ی متن باز اندروید به کار گیری نشده است اما ممکن است با عرضه ی اندروید 9 یا همان اندروید P، شاهد استفاده از آن باشیم. با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند به شکل بهتری از ایجاد مزاحمت به وسیله ی افراد ناشناس بروی گوشی خود جلوگیری نمایند.

 

منبع: