در اندروید Q یکی از قابلیت های قدیمی اندروید حذف خواهد شد

1
۳,۳۴۸

سیستم عامل جدید اندروید Q امسال میزبان قابلیت های جدید بسیاری بوده است، اما همچنین قرار است تا با یک قابلیت قدیمی به نام Android Beam خداحافظی کند. در حال حاضر هیچ جایگزینی برای این قابلیت در نظر گرفته نشده است اما مشابه آن را می توان در برنامه های شخص ثالثی مانند Google Files پیدا کرد.

برای کسانی که این قابلیت را به خاطر نمی آورند که حدس میزنیم تقریبا هیچکس آنرا به خاطر نمی آورد، Beam یک تکنولوژی انتقال فایل مبتنی بر ارتباط همتا به همتا (peer-to-peer) است. در این تکنولوژی از قطعه NFC برای ارتباط بین دو تلفن همراه و بلوتوث برای ارسال داده استفاده می شد.

اپلیکیشن Google Files این قابلیت را دارد تا فایل ها را با استفاده از ویژگی Wi-Fi محلی بین دو گوشی انتقال دهد. در این برنامه وعده سرعت انتقال فایل تا 480 مگابیت بر ثانیه داده شده است که بسیار بیشتر از سرعت بلوتوث می باشد. ارتباط اولیه در این روش با استفاده از بلوتوث شکل می گیرد، درست مشابه برنامه AirDrop شرکت اپل؛ در این ارتباط رمزنگاری به وسیله پروتکل WPA2 انجام می شود.

Beam اولین بار در سال 2011 و به واسطه سیستم عامل اندروید 4.0 Ice Cream Sandwich معرفی شد. شرکت اپل نیز در همان سال برنامه AirDrop را برای سیستم عامل iOS 7 عرضه کرد. با نگاهی به هر دو برنامه معرفی شده می توان متوجه شد که اپل در این راه موفق تر بوده است.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here