Sony-Headquarters-Tokyo

سونی در روند بازسازی بخش موبایل خود، دو تن از مدیران ارشد سونی موبایل اروپا ( کشور انگلستان ) را از سِمَت خود برکنار کرد. خانم Catherine Cherry، مدیر بازاریابی سونی موبایل انگلستان و آقایِ Nigel Whitehead، مدیر بخش خرده فروشی و توزیع در راستایِ برنامه جدید سونی موبایل برایِ بازار اروپا از سِمَت خود برکنار شدند.

هر دویِ این اَشخاص مدت زمان زیادی با سونی موبایل انگلستان همکاری داشتند. خانم Cherry به مدت 10 سال و آقایِ Whitehead به مدت 8 سال زیر چتر حمایت مدیران سونی موبایل انگلستان خدمت کردند. گفته میشود که این قطع همکاری به دنبال برکناری آقایِ Pierre Perron، مدیرعامل سونی موبایل شمال غرب اروپا که در ماه مِی امسال از کار خود برکنار شد صورت گرفته است.

از نمونه فعالیت هایِ مهم خانم Cherry میتوان به راه اندازی و مدیریت کمپین « هر روزتان را فوق العاده آغاز کنید » اشاره کرد. همزمان با شروع عرضه گوشی اکسپریا Z5 و همراهانش، بسیاری به روند نادرست و غیر مؤثر تبلیغات سونی موبایل خُرده گرفتند و این موضوع باعث شد هیئت مدیره سونی موبایل انگلستان تصمیم به قطع همکاری با این اشخاص بگیرد.

سونی موبایل انگلستان پس از برکناری این اشخاص از سمت هایشان طی بیانیه ای اعلام کرد که بازار اروپا و مخصوصاً کشور انگلستان برای آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و این برکناری ها صرفاً جنبه تغییر ساختار مدیریتی داشته و در جهت بهبود هر چه بیشتر زیرساخت هایِ تجاری سونی موبایل میباشد. بد نیست با هم نگاهی به بیانیه رسمی سونی موبایل پیرامون این موضوع داشته باشیم :

« همانطور که در جریان هستید، سونی موبایل حدود یک سال قبل در نوامبر سال 2014 میلادی دست به تغییر ساختار مدیریتی به صورت کلان زد، که این تغییر صرفاً جهت بازسازی ساختار مدیریتی و در جهت سودآوری هر چه بیشتر بخش موبایل انجام شد. سونی موبایل عقیده دارد که همواره با تغییر ساختار جهت دار سیستم مدیریتی میتواند به روزهایِ اوج خود بازگردد. یکی از اصلی ترین برنامه هایِ سونی موبایل، استفاده درست و به جا از منابع انسانی است. از همین رو، با تعدیل برخی از نیروهایِ غیر مفید و جایگزین کردن آنها با نیروهایِ تازه نفس، در صدد این هستیم که تجارت موبایل خود را بیش از پیش ارتقا دهیم. بازار انگلستان همواره برای سونی موبایل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است و ما این منطقه را به عنوان یکی از کلیدی ترین مناطق تجاری خود در دنیا میدانیم ».

منبع: