App Annie یک کمپانی تحلیلگر است که اپلیکیشن های سیستم عامل های مختلف را مورد بررسی قرار می دهد. اطلاعات منتشر شده از این کمپانی نشان می دهد که در سال 2017، اپلیکیشن های اندرویدی فروشی بیشتر از اپلیکیشن های iOS را برای اولین بار تجربه خواهند کرد. این درآمد شامل آمار فروش مارکت های دیگر اندروید مثل آمازون یا مارکت گلگسی نیز می باشد. App Annie پیش بینی کرده است که در سال 2017 در مجموع درآمد 78 میلیارد دلاری (36 میلیارد دلار برای گوگل پلی و 42 میلیارد دلار برای مارکت های دیگر اندروید) عاید مارکت های اندرویدی شود که این عدد درآمد 60 میلیارد دلاری اپلیکیشن های iOS را پشت سر می گذارد.

اپل با برنامه ریزی های خود قصد افزایش درآمد سالانه 20 میلیارد دلار برای اپ استور خود را تا سال 2021 دارد. App Annie پیش بینی کرده است که تا سال 2021، میزان فروش کلی اپلیکیشن ها، 18 درصد افزایش خواهد داشت. آسیا و اقیانوسیه در این میان بیشترین تقاضا را برای اپلیکیشن های اندروید و iOS خواهند داشت. همچنین، قاره های آمریکا و اروپا، بخش های خاورمیانه و بخش هایی از قاره ی آفریقا در جایگاه های بعدی قرار دارند.

حالا این پرسش پیش می آید که آیا اندروید به همراه مارکت های جانبی خود می تواند تا پایان امسال درآمدی بیشتر از درآمد اپلیکیشن های iOS را تجربه کند؟ سیستم عامل اندروید بزرگترین سهم در بازار گوشی های هوشمند را دارد که این سهم تعداد اپلیکیشن های نصب شده را هر ساله رشد قابل توجهی می دهد. جدای از این که کدام درآمد بیشتری را خواهند داشت، iOS همیشه امکانات و سودآوری های بیشتری را نسبت به اندروید در اختیار توسعه دهندگان خود قرار می دهد.

منبع: