Xperia-Z4_3در حالی که بسیاری از شایعات حکایت از معرفی قریب الوقوع اکسپریا Z3 Neo داشتند، اما سونی امروز و در ژاپن از اسمارت فونی رونمایی کرد که نام آن چیزی نیست جز اکسپریا Z4! چند روز قبل خبرهایی مبنی بر معرفی یک اسمارت فون بالارده در روز 31 فروردین به گوش رسیده بود با این حال هیچ کس انتظارش را نداشت که اسمارت فونی را که سونی در این روز معرفی میکند اکسپریا Z4 باشد.

این دستگاه دقیقا همان مشخصاتی را دارد که پیش از این به بیرون درز کرده بود. طراحی نسبتا مشابه با مدلهای قبلی، پردازنده اسنپدراگون 810، رم 3 گیگابایتی، دوربین 20.7 مگاپیکسلی و صفحه نمایش 5.2 اینچی با رزولوشن 1080*1920 و حافظه داخلی 32 گیگابایتی از مهمترین مشخصات این دستگاه هستند که تا پیش از این تمام این موارد در ابتدا به اکسپریا Z4 و سپس به اکسپریا Z3 Neo نسبت داده شده بود. اکسپریا Z4 با قطر 6.9 میلی متر باریکترین اسمارت فون 20 مگاپیکسلی سونی نیز به حساب می آید. همچنین ویژگی دیگری که در این دستگاه خودنمایی میکند دوربین 5.1 مگاپیکسلی ثانویه است که به لرزشگیر اپتیکال نیز مجهز شده است.

این دستگاه که امروز شاهد معرفی آن هستیم به طور اختصاصی برای بازار ژاپن معرفی شده است. سونی هیچ حرفی از عرضه جهانی این دستگاه نزده اما احتمال میرود که در بازارهای جهانی این دستگاه با همان نام اکسپریا Z3 Neo عرضه شود. سونی پیش از این نیز سابقه معرفی اسمارت فون هایی را در بازار ژاپن با نام هایی متفاوت از آنچه که به بازارهای جهانی عرضه شده بود دارد. به همین خاطر همچنان انتظارها برای مشاهده نسخه جهانی اکسپریا Z4 به طور خواهد انجامید.

Xperia-Z4_2-640x640

Xperia-Z4_1-640x1024