دستمزد سالانه کنیچیرو یوشیدا مدیر عامل سونی افزایش یافت

2
۲۶,۱۰۹

پس از اینکه در روز جمعه مشخص شد نام شرکت سونی پس از 60 سال از ابتدای ماه آپریل سال 2021 باید به Sony Group تغییر کند، سهام داران همچنین تصمیم گرفتند تا دستمزد سالانه آقای “کنیچیرو یوشیدا” را 14 درصد بر اساس واحد پول ملی کشور ژاپن یعنی “ین” افزایش دهند.

غول صنعت سرگرمی و الکترونیکی ژاپنی در یک پرونده از پیش تنظیم شده در روز جمعه اعلام کرد که دستمزد مدیر عامل این شرکت برای آخرین سال مالی از 397 میلیون ین یه 454 میلیون ین افزایش پیدا می کند. اگر بخواهیم این رقم را به دلار حساب کنیم، درآمد ایشان اکنون 4.25 میلیون دلار شده که نسبت به رقم سال گذشته که 3.67 میلیون دلار بوده، 16 درصد افزایش پیدا کرده است.

آقای یوشیدا در طی این سال ها درآمد سالانه اش بارها افزایش پیدا کرده است که این رقم ابتدا 1.47 میلیون دلار بوده (160 میلیون ین) که به 1.64 میلیون دلار (175 میلیون ین) افزایش پیدا کرده است که در این میان پاداش ایشان بر اساس عملکردش 2.20 میلیون دلار (237 میلیون ین) بوده که بر اساس تصمیم سهام داران و هئیت مدیره تا 2.61 میلیون دلار (279 میلیون ین) بر آن افزوده شده است.

البته در این پرونده توضیحی برای جبران خسارت برای رئیس و مدیر عامل شرکت Sony Pictures Entertainment، “تونی وینچیکاررا” داده نشده است. پرونده های مربوط به پرداخت اجرایی به طور معمول لیست پرداخت پنج مدیر ارشد شرکت را شامل شده و اخبارش به بیرون درز می کند.

بیشترین تمرکز سونی در جلسه روز جمعه بر سر پایان سال مالی در تاریخ 31 مارس بود. متاسفانه به خاطر شرایط پاندمی ویروس کرونا، افراد، شرکت ها و سرمایه گذاران کمتری نسبت به سال های قبل جلب پیشنهاد های سونی شده اند. سهام دارن اعلام کرده اند که در هنگام ورود به این مراسم از آنها تست دمای بدن گرفته شده است تا از منفی بودن آنها به ویروس کرونا مطمئن شوند.

سرمایه گذاران سونی در این گرده همایی به تغییر نام سونی رای مثبت دادند و نام این شرکت از ابتدای ماه آوریل سال 2021 از “Sony Corp” به “Sony Group Corp” تغییر خواهد کرد. آقای یوشیدا می گوید که این تغییر نام و اضافه کردن کلمه “گروه” به ادامه نام سونی به این معنی است که این شرکت فقط بر روی تجهیزات الترونیکی تمرکز ندارد و آنها اکنون در بسیاری از بخش ها فعال هستند.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here