(PNG Image, 1000 × 636 pixels)

از آنجایی که به نمایشگاه CES 2016 بسیار نزدیک هستیم، هر روز باید منتظر خبرهایِ جذابی از کمپانی هایِ مطرح دنیا باشیم. سونی نیز در این بین جزو یکی از فعالان سابقه دار این نمایشگاه محسوب میشود. حال، به لطف درز کردن دعوتنامه کنفرانس اخصاصی سونی برای نمایشگاه CES 2016 سالِ میلادی پیشِ رو، میتوانیم نگاه دقیق تری به محصولاتی که ممکن است توسط این شرکت ژاپنی به جهانیان معرفی شود داشته باشیم.

بهتر است از ابتدا آغاز کنیم… کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه CES پیشِ رو در روز سه شنبه، 5 ژانویه 2016 میلادی رأس ساعت 5:00 برگزار خواهد شد. طبق سنت هر ساله، سونی در غرفه اختصاصی خود کنفرانس مطبوعاتیش را اجرا خواهد کرد. میرویم سراغ دعوتنامه درز کرده از این مراسم.

در واقع دعوتنامه مراسم که به ما میگوید : « تاریخ 5 ژانویه 2016 میلادی را در تقویم هایِ خود علامت بزنید » شاید جزئیات زیادی را برای ما آشکار نکند، اما عکسی که از غرفه سال 2015 سونی در این نمایشگاه منتشر شده است سرنخ هایِ زیادی به ما میدهد. اما چرا عکس غرفه سال گذشته سونی باید برای ما سرنخ هایی از نمایشگاه امسال این شرکت در نمایشگاه سالِ پیشِ رو داشته باشد؟

Sony booth CES copy-650-80

جواب سوال ساده است. سونی با انتشار این عکس میخواهد همگان را از جزئیات احتمالی نمایشگاهِ سال آینده خود آگاه کند. در این عکس منتشر شده، بنر بسیار بزرگ مدوری که در بالاترین قسمت غرفه سونی نصب شده است به چشم میخورد. بر رویِ این بنر از سمت چپ به راست به ترتیب عکس یک دوربین حرفه ای DSLR، یک هدست حرفه ای، یک دوربین فیلمبرداری، یک ساعت هوشمند، یک تلویزیون و در نهایت، در آخرین قسمت آن یک گوشی هوشمند به چشم میخورد.

اینطور که به نظر میرسد، سونی در نظر دارد در هر یک از بخش هایی که فوقاً به آنها اشاره شد یک محصول جدید و خارق العاده معرفی کند؛ اما این موضوع تا چه اندازه میتواند به واقعیت نزدیک باشد؟ سونی معمولاً هر ساله در نمایشگاه CES که در شهر لاس وگاس برگزار میشود، تلویزیون ها و دوربین هایِ فیلمبرداری و عکسبرداری حرفه ای جدید خود را به نمایش میگذاشت؛ اما از زمانی که ابزارهایِ پوشیدنی پا به عرصه تکنولوژی نهادند، هر ساله سونی در این نمایشگاه یک ابزار پوشیدنی و وسایل دیگری را نیز در این نمایشگاه رونمایی کرد.

sony-x900c-hero-970-80

اما بحث مهمی که وجود دارد این است که آیا سونی در این نمایشگاه با یک گوشی پرچمدار جدید ( احتمالاً Z6 ) وارد خواهد شد یا نمایشی دوباره از گوشی هایِ معرفی شده خانواده Z5 خود خواهد داشت؟ چیزی که پر واضح است، سونی موبایل هرگز دست به چنین کاری نخواهد زد و پرچمدار بعدی این کمپانی احتمالاً در نمایشگاه IFA 2016 رونمایی خواهد شد. شاید هم سونی مثل سال گذشته پرچمدار جدید خود را به نمایشگاه CES امسال بیاورد تا به شرکایِ تجاری خود پشت درهایِ بسته نشان دهد و در وقت مقرر از آن پرده بردارد.

در نهایت، همگان انتظار این را داریم که سونی در نمایشگاه CES پیشِ رو از هدست واقعیت مجازی مخصوص کنسول پلی استیشن خود با نام Playstation VR رونمایی کند. با توجه به اینکه حدود 1 سال از معرفی طرح مفهومی هدست واقعیت مجازی Oculus Rift میگذرد، به نظر میرسد سونی فرصت مناسب خود را در نمایشگاه CES امسال از دست نخواهد داد و سعی میکند به عنوان رقیبی جدّی در عرصه هدست هایِ واقعیت مجازی در نمایشگاه امسال حاضر شود.