dsc_1074
اکسپریا XA Ultra آخرین اسمارت فون سونی است که هم اکنون در بازار ایران موجود است. چند روز قبل بررسی تخصصی اکسپریا XA Ultra را از سایت تخصصی اکسپریا خواندید. ما در این بررسی چندین بار تاکید کردیم که اکسپریا XA Ultra یک سلفی فون تمام عیار است که در این زمینه کمتر رقیبی را به خود میبیند.

وجود یک دوربین 16 مگاپیکسلی در جلوی دستگاه چیزی نیست که به راحتی آن را در سایر گوشی های هوشمند امروزی ببینیم. شاید سرسخت ترین رقیب برای اکسپریا XA Ultra فبلت دیگری از سونی به اسم اکسپریا C5 Ultra باشد که این دستگاه نیز سال گذشته جزو برترین سلفی فون های جهان بود.

هفته گذشته و در فرصتی که اکسپریا XA Ultra به منظور بررسی تخصصی در اختیار ما قرار داشت سعی کردیم تا دوربین سلفی این دستگاه را به صورت کوتاه با اکسپریا C5 Ultra مقایسه کنیم. ما در دو حالت دستی و اتوماتیک از هر دو دستگاه یک عکس گرفتیم که در ادامه تماشا میکنید.

حالت اتوماتیک در اکسپریا C5 Ultra با کیفیت 9 مگاپیکسل و حالت دستی با کیفیت 13 مگاپیکسل است. ضمن اینکه در اکسپریا XA Ultra نیز حالت اتوماتیک روی 15 و حالت دستی روی 16 مگاپیکسل قرار دارد. ضمن اینکه ما یک عکس هم از دوربین سلفی اکسپریا X در انتهای این مطلب قرار دادیم تا تفاوت های سلفی فون های نامبرده با دیگران بهتر مشخص گردد. برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی بر روی هر عکس کلیک کنید.