فیلم برداری صحنه آهسته یا اسلوموشن، یکی از قابلیت های کاربردی است که چند سال از ورود آن به گوشی های هوشمند میگذرد. سال ها رقابت بین کمپانی های مختلف بر سر فیلم برداری اسلوموشن با سرعت 120 و 240 فریم بر ثانیه بود تا اینکه سونی در سال گذشته، با بهره گیری از خلاقیت بی نظیر خود، نشان داد که هر کجا حرف از دوربین و متعلقات آن باشد، همه باید به سونی احترام بگذارند.

اکسپریا XZ Premium اولین گوشی هوشمند در جهان بود که فیلم برداری اسلوموشن را با سرعت 960 فریم بر ثانیه ضبط میکرد. این قابلیت منحصر به فرد، تا پایان سال 2017 فقط در گوشی های ساخت شرکت سونی دیده شد اما در سال 2018، کمپانی های دیگری نظیر سامسونگ و هواوی نیز آن را وارد گوشی های پرچمدار خود کردند. هواوی که در همین هفته از این قابلیت استفاده نمود، اما سامسونگ در ماه گذشته با رونمایی از گوشی های سری S9، رسماً تجربه فیلم برداری سوپر اسلوموشن با سرعت 960 فریم بر ثانیه را به گوشی های هوشمند خود وارد کرد.

البته سونی بیکار نبود و در سال جاری، تغییر مهمی در این قابلیت ایجاد نمود. اکسپریا XZ2 حالا توان فیلم برداری 960 فریم بر ثانیه را با کیفیت 1080p دارد که نه تنها پرچمداران سال گذشته سونی، بلکه پرچمداران امسال سامسونگ نیز توان چنین کاری را ندارند. با اضافه شدن پرچمداران سامسونگ به لیست گوشی هایی که توان فیلم برداری 960 فریم بر ثانیه را دارند، حالا یک رقابت جذاب ایجاد شده که یک طرف آن پرچمداران سونی و طرف دیگر پرچمداران سامسونگ آن را تشکیل میدهند. حال اینکه سامسونگ یا سونی، کدامیک این قابلیت را بهتر در اختیار کاربر قرار میدهند، سوالی است که باید با یک مقایسه دقیق به جواب آن رسید.

ویدئویی که در ادامه مشاهده میکنید، فیلم برداری سوپر اسلوموشن با سرعت 960 فریم بر ثانیه را در اکسپریا XZ2 و گلکسی S9 به چالش میکشد. در این ویدئو اکسپریا XZ2 در هر دو حالت 1080p و 720p با فیلم برداری 720p گلکسی S9 مقایسه میگردد. این ویدئو که توسط وبسایت معتبر Gsmarena ضبط شده را حتما تماشا کنید تا رقابت دو گوشی پر ادعای سال را بر سر فیلم برداری سوپر اسلوموشن ببینید.