xperia-x (15)
چندی پیش سونی اولین گوشی ها از خانواده X را معرفی کرد. امروز این فرصت برای هنرمند بصری رافائل مانتسو فراهم شده است تا به عنوان اولین عکاسی باشد که دوربین اکسریا X را محک بزند. این عکاس با گروهی از سگ های بامزه به گشت و گذار در شهر بارسلونا پرداخت.

رافائل با استفاده از فوکوس هیبریدی قابل پیش بینی (Predictive Hybrid Autofocus) تعدادی برداشت سریع داشت سپس به شیوه خودش به تصاویر شخصیت های جدیدی اضافه کرد. رافائل از سه سال پیش به هنر روی آورد و پس از مدتی عکس هایش در اینستاگرام معروف شد. دوربین اکسپریا X به او اجازه میدهد که به راحتی سگ را روی تصویر انتخاب کند و دوربین اکسپریا X به راحتی حرکات آن را پیش بینی میکند، با این وجود میتوان عکس هایی با فوکوس بی نقص و به دور از هر گونه تارشدگی را ثبت کرد.

بعد از ثبت عکس ها در شهر رافائل به استودیو خود میرود و تغییرات خاص خودش را بر روی عکس های دوربین اکسپریا X اعمال کرد. در عکس های رافائل سگ ها را در حال غذا دادن به کبوتر ها و یا در حال کار کردن در بار و یا در حال دیدن رویای استخوان های خوشمزه میبینیم.

رافائل میگوید:

عکس گرفتن از حیوانات میتواند خیلی چالش برانگیز باشد، اما من بسیار غافل گیر شدم که چقدر ثبت عکس از سگ ها حتی موقعی که آن ها از نشستن طفره میروند آسان است! فوکوس خودکار دوربین اکسپریا X حرکات آن ها را پیش بینی میکرد و عکس های خروجی بدون هرگونه تارشدگی بود.

ژون ماکینو از مدیران ارشد سونی اشاره میکند:

رافائل سبک خاص و شناخته شده ای دارد و این برای ما خیلی عالی است که از او استفاده کنیم. عکس های او گواهی بر استعداد و کیفیت بالای دوربین اکسپریا X است. کار کردن با رافائل برای ما لذتی کامل بود.

سونی موبایل در تابستان سال 2016 اکسپریا X و اکسپریا X Performance و Xperia X را وارد بازار خواهد کرد.

منبع: