چند ماه قبل، درست در زمانی که اکسپریا XZ Premium در حال ورود به کشورهای مختلف بود، گزارشاتی از سوی کاربران مختلف بدست آمد که از یک مشکل عجیب در دوربین عکاسی این تلفن هوشمند پرادعا انتقاد میکردند. مشکل وجود انحنا در تصاویر که هنگام ثبت عکس از خطوط صاف بیشتر خودش را نشان میدهد.

سونی در همان مقطع، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و ابراز امیدواری کرد، تا با به روزرسانی های بعدی این مشکل را به کل حل خواهد کرد. اکسپریا XZ Premium از سنسور IMX400 بهره میبرد که پس از این دستگاه، حالا اکسپریا XZ1 نیز به آن متوسل شده است.

قبل از معرفی اکسپریا XZ1 شایعاتی مطرح شده بود که سونی تصمیم دارد تا از نسخه اصلاح شده سنسور IMX400 استفاده کند. با این کار سونی قصد داشت تا مشکل انحنای تصاویر را فراموش کند، اما با معرفی و حالا، عرضه اکسپریا XZ1 مشاهده میکنیم که مشکل قبلی هنوز در تصاویر ثبت شده بوسیله دوربین اکسپریا XZ1 پابرجاست.

تعدادی از کاربران اکسپریا XZ1، در انجمن پشتیبانی سونی موبایل به این موضوع اشاره کرده و از وجود این مشکل گلایه داشتند. تصاویر ثبت شده بوسیله دوربین اکسپریا XZ1 نشان میدهد، دقیقاً همان مشکلی که در اکسپریا XZ Premium وجود داشت، اینجا نیز وجود دارد تا کاملاً مطمئن شویم، این مشکل حادتر از آن است که با یک به روزرسانی ساده حل شود.


مشکل انحنای تصاویر در تمامی عکس ها به چشم نمی آید. بیشتر در تصاویری که یک خط صاف در آن وجود دارد نمود پیدا میکند. پس از تایید وجود این مشکل در اکسپریا XZ Premium انتظار از سونی این بود که در اکسپریا XZ1 نسبت به حل آن چاره ای بیاندیشد. اما مشاهده میکنیم که همچنان مشکل مذکور در جدیدترین پرچمدار سونی باقی است.

منبع: