اگر از حرفه ای هایِ دنیایِ عکاسی هستید و به دنبال یک دوربین فول فریم حرفه ای بدون آینه از سری آلفا 7 سونی هستید، توصیه میکنیم تا پاییز امسال دست نگه دارید. بر اساس شایعاتی که یک منبع خبری نزدیک به سونی منتشر کرده است، دوربین حرفه ای A7III سونی پاییز امسال با سیستم فوکوس اتومات پیشرفته از راه میرسد.

اگر بخواهیم بازه زمانی دقیق تری را بیان کنیم، باید بگوییم که احتمالاً این دوربین در فاصله ماه هایِ اُکتبر و نوامبر معرفی و عرضه خواهد شد. منبع خبری ما اشاره میکند که دوربین A7III از یک سنسور غول پیکر بسیار جدید 24 مگاپیکسلی بهره میبرد و مجهز به سیستم فوکوس اتومات پیشرفته ای است، که تا به امروز تنها در دوربین حرفه ای A9 سونی آنرا دیده ایم.

پس باید اینطور بگوییم که اگر از امکانات و ویژگی هایِ دوربین بسیار حرفه ای A9 خوشتان آمده است، اما قیمت آن برایِ شما بسیار زیاد است، بهتر است شدیداً منتظر A7III سونی باشید، چون از امکاناتی مشابه و قیمتی پایین تر بهره میبرد. البته باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهید که تنها سیستم فوکوس دوربین حرفه ای A9 توسط A7III قرض گرفته شده است.

منبع خبر ما اشاره میکند که به جز فوکوس پیشرفته دوربین A9 سونی هیچ ویژگی دیگری از این دوربین را در A7III به کار نخواهد گرفت. علی ایحال باید کمی منتظر بمانیم تا خبرهایِ بیشتری از این دوربین به دست ما برسد. اینطور که به نظر میرسد، A7III با استقبال بینظیر کاربران مواجه خواهد شد، چون سری A7 از محبوبیت زیادی بین کاربران برخوردار است.

منبع: