حدود سه سال قبل سونی پیش بینی کرد که در آینده ای نزدیک شرکت ها به استفاده از دو دوربین در گوشی های هوشمند روی می آورند. پیش بینی سونی خیلی زود به واقعیت بدل شد اما سونی خودش را وارد این بازی هیجان انگیز نکرد. تا اینکه امسال برای اولین بار در یک مدل میان رده، دوربین دوگانه را برای عکس برداری سلفی مورد استفاده قرار داد.

برای پرچمدار آینده سونی که به زودی معرفی میشود، حداقل انتظارات از سونی به کارگیری دوربین دوگانه در قسمت پشت دستگاه است. دوربین های دوگانه قابلیت هایی را به دوربین گوشی های هوشمند اضافه میکنند که با یک دوربین دستیابی به آنها غیر ممکن است.

آقای Don Mesa مدیر سونی موبایل آمریکای شمالی در جریان نمایشگاه CES 2018 مصاحبه ای را با یکی از رسانه ها در مورد برنامه های سال 2018 سونی موبایل انجام داد که در آن به نقشه های سونی برای دستیابی به کیفیت بیشتر دوربین پرداخت. وی در این مصاحبه در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه سونی موبایل چه برنامه ای برای بهبود کیفیت دوربین در گوشی های اکسپریا دارد صحبت های جالبی را به زبان آورد.

مدیر سونی موبایل در مورد پرچمدار آینده سونی تاکید کرد که این گوشی باید مجموعه ای بهترین ها را داشته باشد. پس یک باتری قدرتمند در میان رده ها باید در پرچمداران سونی هم وجود داشته باشد. اما در مورد دوربین سونی در حال حاضر قابلیت های زیادی را دارد که به طور حتم قابلیت های جدیدی به آن ها اضافه خواهد شد. از قابلیت های جدید که سونی موبایل در دستور کار قرار داده، دوربین های دوگانه است که در سال 2018 میتوانیم آنها را در گوشی های اکسپریا مشاهده کنیم.

اینکه سونی در سال 2018 به استفاده از دوربین دوگانه در پرچمداران خود روی می آورد پیش بینی خیلی سختی نبود. اما هنوز نمی دانیم که آیا این قابلیت برای اولین بار در پرچمدار نیمه اول امسال استفاده میشود یا خیر. پیش بینی ها حکایت از به کارگیری دوربین دوگانه اولین پرچمدار سال که در کنگره جهانی موبایل در اسفند معرفی میشوند دارد.

منبع: